Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Українські онкологи продовжують інформ-проєкт “ОНКОсвідомість” для підтримки українців в боротьбі з раком

Пт, 21/02/2025


До Всесвітнього дня обізнаності холангіокарциноми Національний інститут раку разом з Українською спілкою онкохірургів презентують цикл з 5 відеопрограм про хворобу та надають поради українцям

Статистика свідчить, що холангіокарцинома становить близько 10% усіх злоякісних новоутворень печінки та 0,1% усіх онкологічних захворювань в Україні. Однак тривожним залишається той факт, що 70% випадків виявляються вже на 3-4 стадіях. Виживаність пацієнтів низька: лише 10% хворих, діагностованих у 2019-2021 роках, прожили понад два роки.

З метою донесення якісної та перевіреної інформації про виявлення та лікування холангіокарциноми “ДНП Національний інститут раку” разом з ГО “Українська спілка онкохірургів” та KNSKA Agency за кошти освітнього гранту, наданого ТОВ “Серв’є Україна” розробили цикл з 5 відеопрограм про цю хворобу в межах інформаційного відеопроєкту “ОНКОсвідомість”.

На YouTube каналі проєкту, починаючи з 20 лютого, кожні 2 дні будуть з‘являтися програми про холангіокарциному, щоб розповісти про неї пацієнтам, які вже хворіють, їхнім родичам, знайомим, лікарям, задля підвищення онконастороженості в суспільстві та сприянню ранній діагностиці. Також на каналі вже є попередні цикли програм про колоректальний рак та рак підшлункової залози.

Трейлер проєкту: https://www.youtube.com/watch?v=xHRvA_MXkaE

Олена Єфіменко –  генеральна директорка ДНП “Національний інститут раку”:

«Останні шість років засвідчили значне збільшення кількості випадків госпіталізації пацієнтів із холангіокарциномою. Загалом у Національному інституті раку було зареєстровано 367 таких епізодів, що в рази перевищує показники попередніх років, коли медичну допомогу тут отримали лише 33 пацієнти. Найбільше пацієнтів зареєстровано в Києві (18 осіб), Вінницькій (5), Дніпропетровській (7) та Донецькій (7) областях.

Ці дані вкотре підкреслюють необхідність ранньої діагностики, доступу до сучасних методів лікування та підвищення ОНКОобізнаності населення».

Олена Єфіменко радить українцям перевірятися в лікарнях, що законтрактовані з НСЗУ, бо це є безплатним для пацієнтів і лікувати захворювання у лікарів, що спеціалізуються на комплексному лікуванні такого складного та рідкісного захворювання. Тільки свідомість та такі прості речі можуть наблизити нас до мінімального відсотка смертності серед населення. 

ПОРАДИ ЛІКАРІВ-ОНКОЛОГІВ

Факторами ризику холангіоцелюлярної карциноми є:

  • Наявність у людини первинного склерозуючого холангіту – найбільшого фактора ризику. Пацієнтам рекомендують щорічне МРТ або МРХПГ (магнітно-резонансна холангіопанкреатографія);
  • Хронічні захворювання печінки – цироз, гепатит В або С;
  • Аномалії жовчних шляхів – кісти або камені жовчних протоків;
  • Робота з хімічними речовинами – наприклад, вплив толуолу або вінілхлориду.

То ж лікарі радять регулярні обстеження для груп ризику. Через складність ранньої діагностики хвороби через неспецифічні симптоми лікарі рекомендують такі підходи для виявлення на ранніх стадіях:

  • Біохімічні аналізи крові
  • Візуальна діагностика: рекомендовано відвідувати сімейного лікаря та проходити УЗД органів черевної порожнини раз на рік;
  • Магнітно-резонансна холангіопанкреатографія (МРХПГ) або компʼютерна томографія
  • (КТ) з контрастним підсиленням – найбільш точні методи візуальної діагностики, проте про їх необхідність краще запитати у лікаря.

Необхідно звертати увагу на симптоми:

  • Швидка втомлюваність, постійна слабкість;
  • Нудота, болі або дискомфорт у животі;
  • Пожовтіння шкіри та склер;
  • Потемніння сечі та/або білий колір калу.

Якщо ви помітили у себе або у своїх близьких підозрілі симптоми, не відкладайте консультацію лікаря.

Де отримати достовірну інформацію?

  • Відомості від експертів YouTube-каналу “ОНКОсвідомість”;
  • Офіційні дані сайт Національного інституту раку;
  • Консультації звернення до онкологів НІР.

Андрій Лукашенко – заступник генерального директора з наукової роботи ДНП “НІР”, доктор медичних наук, президент ГО “Українська спілка онкохірургів”, хірург-онколог розповідає:

«Холангіокарцинома розвивається у жовчних протоках і часто виявляється на пізніх стадіях. У більшості випадків пацієнти з цією пухлиною тривалий час не мають виражених симптомів, і специфічні скарги можуть бути відсутні. Однак основним проявом, який змушує звернутися до лікаря, є механічна жовтяниця – пожовтіння шкіри та слизових оболонок через порушення відтоку жовчі. На першій стадії близько 50% пацієнтів можуть повністю вилікуватися.

Алкоголь у будь-яких дозах вважається фактором ризику, як і паління. Супутні захворювання печінки, такі як цироз чи вірусні гепатити, значно підвищують ризик розвитку холангіокарциноми. Тому своєчасна діагностика та лікування цих патологій є важливими заходами профілактики».

Клаврель Ніколя – генеральний директор ТОВ “Серв’є  Україна”:

“У “Серв’є”, крім забезпечення пацієнтів інноваційними лікарськими засобами ми, як компанія, раді бути партнерами онкологічної спільноти та сприяти розвитку важливих ініціатив. Зокрема, ми надаємо освітні гранти для створення клінічно значущих навчальних програм для лікарів, а також інформаційних проєктів для пацієнтів. Такі проєкти, як “ОНКОсвідомість”, допомагає подолати інформаційний розрив для пацієнтів та їхніх родин, надаючи їм достовірну інформацію, яка підтримує їх на шляху боротьби з раком. Разом з онкологічною спільнотою ми прагнемо підвищити обізнаність і покращити результати лікування для пацієнтів“.

“Багато людей шукають відповіді в інтернеті, але часто стикаються з міфами чи складною медичною термінологією. Наша мета – зробити цей шлях простішим, допомогти пацієнтам та їхнім рідним отримати важливі знання, які можуть врятувати життя», – зазначає засновниця агенції KNSKA та генеральна продюсерка інформаційного відеопроєкту «ОНКОсвідомість» Ольга Канська.


Посилання на фото та ілюстрації до матеріалу: https://fex.net/uk/s/4bomfnc

Відеозапис пресконференції: https://www.youtube.com/watch?v=0_nTYpVH2qw