Днями відбулася робоча зустріч директорки Національного інституту раку, Олени Єфіменко з одним із першопрохідців у запровадженні телемедицини в Україні, представником EZdorovya Вадимом Терентюком. На зустрічі також був голова Наглядової ради Національного інституту раку, Народний депутат України, лікар-онколог, кандидата медичних наук, Валерій Зуб.
Зустріч була присвячена обговоренню створення Всеукраїнської онкологічної мережі, на базі Національного інституту раку, яка дасть можливість за допомогою апарату «Epiqar» виробником якого є Teledoc Health — компанія, що спеціалізується на телемедичній та віртуальній охороні здоров’я, надавати консультації колегам з регіонів, та долучати міжнародних фахівців до операцій, що проводяться в НІР.
Нагадуємо, наприкінці 2022 року Національний інститут раку одним з перших в країні отримав обладнання для підключення системи медичних консультацій Teledoc Health, що дає можливість проводити консультації фахівцями інституту, безпосередньо, під час операції. НІР вже підключав до операції фахівців з Німеччини.
Телемедична платформа «Epiqar» — це апаратно-програмне рішення для організації онлайн-трансляцій під час проведення хірургічних операцій. Вона дозволяє об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах, та надати медичним працівникам можливість бачити всю операційну, а також отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.
Завдяки платформі «Epiqar» лікарі можуть, перебуваючи в будь-якому місці за наявності підключення до інтернету, брати участь у проведенні операційних втручань або переглядати збережені раніше та архівовані записи. Хірурги можуть бачити в чіткому розширені 4K, що відбувається з органами пацієнта. Система ґрунтується на програмному забезпеченні, яке працює з медичним обладнанням та забезпечує трансляцію аудіопотоку за допомогою Bluetooth-колонки та підключення навушників.
До прикладу, Черкаський обласний онкологічний диспансер вже активно проводить трансплантації кісткового мозку, та через телемедичну платформу запитує консультації з колегами з Національного інституту раку. Консультації надають провідні спеціалісти інституту, які віддалено спостерігають за ходом операції та мають змогу бачити, що відбувається з органами пацієнта. Завдяки роботам-маніпуляторам, встановленим в операційних, засобами відео- та аудіоспостереження лікарі оперативно отримують широкий спектр інформації, необхідної для аналізу та консультації.