Щороку 22 липня світова медична спільнота відзначає Всесвітній день мозку — ініціативу, започатковану Всесвітньою федерацією неврології (World Federation of Neurology) ще у 1957 році. Одна з головних цілей діяльності WFN — вивчення хвороб, що впливають на роботу мозку та пошук шляхів збереження ясності розуму впродовж усього життя людини.
Мета заходу — підвищення обізнаності суспільства про необхідність підтримки мозку у здоровому стані, а також привернути увагу до профілактики, раннього виявлення та лікування захворювань головного мозку.
Тема Всесвітнього дня мозку 2025 року: «Здоров’я мозку для всіх вікових груп». Цей акцент нагадує, що дбати про мозок потрібно не лише в дорослому або літньому віці. Здоров’я мозку — надзвичайно важливе на кожному етапі життя, від дитячого розвитку до активного старіння. Саме тому профілактика, увага до симптомів і доступ до якісної нейромедичної допомоги мають бути однаково важливими як для дітей, так і для дорослих, і для літніх людей.
Мозок — це центр управління всім тілом. Його стан визначає здатність рухатися, говорити, думати, пам’ятати, емоційно реагувати. Порушення мозкової функції можуть проявлятись загальними симптомами (головний біль, нудота, запаморочення, судоми, зниження зору) або вогнищевими — залежно від ураженої ділянки (мовлення, рухи, пам’ять, чутливість тощо).
У дітей проблема діагностики ще складніша — малюки не завжди можуть пояснити, що саме їх турбує. Саме тому уважність батьків і фахівців — критично важлива.
Але сучасна медицина не стоїть на місці: з’являються нові інструменти для моніторингу, діагностики та лікування мозкових захворювань. Попереджений, отже озброєний! Увага до свого здоров’я, правильне харчування та здоровий спосіб життя, відмова від паління та шкідливих звичок – ось основа здорового мозку!
Якщо ви потребуєте консультації, другої думки або плануєте лікування — зверніться до наших спеціалістів!
Науково-клінічний відділ онконейрохірургії Національного інституту раку — це команда висококваліфікованих фахівців, які надають спеціалізовану допомогу з діагностики, профілактики та лікування складних пухлин головного та спинного мозку у дітей та дорослих. Робота відділу базується на сучасних підходах та високотехнологічних методах лікування, що відповідають міжнародним стандартам.
Записатися на консультацію можна:
• за багатоканальним номером кол-центру інституту: (044) 334-64-18 (пн–пт, 08:00–16:30);
• у реєстратурі амбулаторно-поліклінічного відділу (пн–пт, 08:00–16:00) за адресою: м. Київ, вул. Юлії Здановської, 33/43;
• головна умова – наявність електронного направлення від сімейного або лікуючого лікаря;
• нейрохірургічна допомога — безоплатна в межах Програми медичних гарантій НСЗУ.
Пам’ятайте, що здоровий мозок — це результат щоденного піклування про себе:
Бережіть себе. Будьте уважними до свого здоров’я. Це може врятувати життя.