27 квітня 2023 р. відбулося засідання вченої ради Державного неприбуткового підприємства «Національний інститут раку».
Проводила засідання голова вченої ради, генеральний директор ДНП «НІР» Олена Єфіменко.
Учений секретар Наталія Банковська, представила порядок денний, на якому висвітлювались основні питання роботи наукового напрямку інституту.
Зокрема, вчена рада заслухала доповідь голови спецради, професора Оксани Солодяннікової щодо результатів роботи спеціалізованої вченої ради та планування її роботи у поточному році, а також представила для перезатвердження 9 локальних протоколів лікування відкритими ізотопами раку щитовидної залози, терапії болю при кісткових метастазах, метастазах простати, нероендокринних пухлин, лікування первинних та вторинних пухлин печінки тощо.
Надалі вчена рада заслухала доповідь професора Валентини Іванкової щодо оновлення локальних протоколів з надання первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги пацієнтам з дисплазією шийки матки, раку шийки матки, раку ендометрію тощо.
Професор Іван Лісний доповів про результати роботи мультидисциплінарної робочої групи та представив до затвердження проект локального протоколу з нутріціологічної підтримки при онкологічних захворюваннях на основі адаптованих клінічних рекомендаціях та 18 локальних протоколів з невідкладних станів, за якими надають допомогу в відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії.
Учений секретар, Наталія Банковська, представила Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад у ДНП «НІР», розроблені до затвердження освітні програми БПР та методичні рекомендації з наданими позитивними зовнішніми і внутрішніми рецензіями.
В процесі обговорення відбувалася активна наукова дискусія, в якій взяв участь заступник генерального директора з наукової роботи Андрій Лукашенко, чл.-кор. НАМН України, професор Едуард Стаховський, професор Сергій Коровін, професор Анатолій Дєдков, секретар спецради Галина Лаврик та інші.
Голова вченої ради, Олена Єфіменко відзначила, що не зважаючи на надскладний економічний період та воєнний стан, для забезпечення повноцінної роботи наукового закладу, як самостійної та повноцінної установи, потрібно прикласти максимум зусиль всім працівникам для розвитку не тільки клініко-діагностичного напрямку діяльності закладу охорони здоров’я, а особливо – науки. Олена Володимирівна підкреслила, що з цією метою на кожному засіданні вченої ради будуть поступово впроваджуватися кроки для оптимального розвитку науково-дослідницької та інноваційної діяльності інституту.