Значний крок у боротьбі з раком в Україні — це ремонт лабораторії молекулярно-генетичної діагностики та експериментальної онкології Національного інституту раку.
Завідувачка лабораторії д-р біол. наук Храновська Наталя Миколаївна провела екскурсію для журналістки Юлії. Ця лабораторія — єдина на теренах держави, здійснює молекулярно-генетичну діагностику для онкологічно хворих дітей (солідні новоутворення) для всієї України.Лабораторія забезпечує лабораторний супровід трансплантації аутологічного кісткового мозку для онкохворих дітей та дорослих, проводить молекулярно-генетичні дослідження для діагностики та вибору раціональної тактики лікування та ін.
Окремий напрям роботи лабораторії — це розробка інноваційних методів імунотерапії, які вже визнані на міжнародному рівні. Це — протипухлинні вакцини на основі дендритних клітин та наночастинок.У 2016 році за ці розробки була одержана Державна премія України у галузі науки і техніки.
Разом з тим, реалізація проекту наблизила би послуги для онкохворих українців до світового рівня; дозволила би не тільки забезпечити сучасною діагностикою онкологічних хворих (як відомо, правильна діагностика забезпечує 70% успіху в лікуванні), але і сприяла вирішенню такої болючої для держави проблеми, як трансплантація алогенного кісткового мозку.
У лабораторії молодий та високомотивований колектив справжніх професіоналів, в ній працюють та вивчають сучасні методи та технології студенти.Надання молоді належних умов для праці та самовдосконалення зробить внесок у запобігання процесам «витоку інтелекту» з України, які набули останнім часом загрозливого масштабу.
Подробиці роботи лабораторії у сюжеті “Радіо Свобода” в програмі “Настоящее Время”.Незабаром в ефірі.