Спеціалізація: імунологія, онкологія
Стаж роботи за спеціальністю: 18 років
Кваліфікаційна категорія: старший науковий співробітник
Дипломи і ліцензії: диплом спеціаліста зі спеціальності «фізіологія людини», диплом кандидата наук зі спеціальності «онкологія»
Основні напрямки наукових та практичних досліджень: конструювання протипухлинних вакцин на основі дендритних клітин; вивчення протипухлинної, антиметастатичної та імуномодулюючої активності препаратів та вакцин з використанням моделей і методів експериментальної онкології; вивчення змін у стані імунної системи у онкологічних хворих під впливом специфічної активної імунотерапії на основі дендритних клітин.
Наявність науково-практичних публікацій (назви статей, журналів): більше 100 друкованих робіт у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях. Перелік викладений у доповненні.
Участь у конференціях, семінарах, симпозіумах: більш ніж у 20 вітчизняних та міжнародних конференціях.
Ваше улюблене висловлювання (вираз, афоризм): “Жити – значить робити речі, а не купувати їх” (Арістотель).
Контакти:
E-mail: [email protected]
У 1995 році закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю біолог-фізіолог.
З жовтня 2004 року працює в Національному інституті раку. За вказаний час роботи в Інституті приймала участь у виконанні 5-х наукових тем Інституту, була відповідальним виконавцем.
У 2014 р захистила дисертаційну роботу на здобуття ступеня кандидата біологічних наук. Назва дисертації: «Зміни в стані імунної системи хворих на недрібноклітинний рак легені та рак нирки під впливом специфічної активної імунотерапії на основі дендритних клітин» зі спеціальності «Онкологія», науковий керівник Храновська Н.М.
За час роботи в інституті виконано і надруковано більше 200 наукових праць, з них 36 статей у фахових журналах (24 публікацій у Scopus), 82 цитування, h-індекс 6.
Професійні навички:
Володіє рядом складних сучасних імунологічних та молекулярно-генетичних методів досліджень, які застосовуються при проведенні клінічних досліджень в онкології.
Зокрема, метод введення культури клітин, що використовується для розробки нового методу імунотерапії з використанням аутологічних вакцин на основі дендритних клітин. Цей методичний підхід спрямований на активацію специфічного протипухлинного імунітету з метою профілактики розвитку рецидивів та метастазів у хворих із злоякісними новоутвореннями після основного лікування.
Також здійснює лабораторний супровід аутологічної трансплантації стовбурових кровотворних клітин, зокрема, підрахунок кількості стовбурових клітин в периферичній крові та лейкоконцентраті методом проточної цитофлуориметрії, що є обов’язковою складовою при проведенні трансплантації при лікуванні дітей хворих на солідні злоякісні новоутворення та дорослих із лімфопроліферативними захворюваннями.
Має необхідні навички для проведення кількісної полімеразно-ланцюгова реакції (ПЛР), володіє методом флуоресцентної гибридизації in situ (FISH) та методом проточної цитофлуориметрії.
Короткий список публікацій: