Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Стаховський Едуард Олександрович — Член-кореспондент НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки України, д. мед. н., професор, керівник відділу пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП «НІР»

Чт, 02/01/2025


Едуард Олександрович — один із провідних спеціалістів у галузі пластичної та реконструктивної урології, розробив і втілив оригінальні, високоефективні методи лікування в онкоурології, урогінекології, урології та дитячій урології, які нині застосовуються в Україні та за її межами.

Вперше в Україні запровадив ендоскопічні оперативні втручання при аденомі передміхурової залози, раку сечового міхура та стриктурах сечовипускного каналу.

У 1993 році вперше в Україні та серед країн колишнього Радянського Союзу успішно провів операцію з приводу раку сечового міхура, під час якої, замість видаленого міхура створив артифіційний сечовий міхур із тонкої кишки. Ця операція започаткувала новий – «органозамісний» напрям лікування хворих на рак сечового міхура. Створення артифіціального сечового міхура за оригінальною методикою (double-U) суттєво вплинула на якість життя та відновлення працездатності пацієнтів.

Його оригінальні розробки оперативних втручань при раку нирки, уретерогідронефрозі, стриктурах уретри та сечоводу, доброякісній гіперплазії передміхурової залози та ін. отримали міжнародне визнання.

Окремим досягненням стала розробка та впровадження в клінічну практику нефрометричної системи – NCIU (Національний інститут раку України) нефрометрія. На основі цієї нефрограми формуються показання до органозберігаючої тактики лікування, важливим показником якої є кількість функціонуючої паренхіми нирки, а не величина пухлини. Ця нефрометрична система пройшла валідацію в Європейських клініках і лягла в основу українських стандартів лікування.

Основні напрямки науково-практичної діяльності:

   • розробка та вдосконалення способів відведення сечі після цистектомії при комбінованому лікуванні хворих на інвазивний рак сечового міхура;

   • пошук шляхів зменшення інвалідизації хворих з локалізованим раком нирки на основі розробки та оптимізації інноваційних методів діагностики, органозберігаючих оперативних втручань та неоад’ювантної таргентної терапії;

   • вдосконалення комплексних підходів до лікування пухлин верхніх сечовивідних шляхів на основі розробки органозберігаючих та органозамісних оперативних втручань;

   • запровадження методів фокальної терапії при пухлинах сечостатевої системи.


В 1989 році перший з Українських урологів зробив доповідь на Європейському урологічному конгресі (Амстердам) на тему – «Інтрауретеральна пластика – новий спосіб моделювання мегауретера».

​ Автор 558 наукових робіт, у тому числі 4 монографій та 36 патентів на винаходи, підготував 3 докторів медичних наук, 12 кандидатів наук. Являється головою спілки «Онкоурологів України», дійсним членом Американської онкологічної асоціації, Європейської асоціації урологів, Міжнародної спілки урологів, Української асоціації онкоурологів та ін.

Інформація підготовлена в.о.ученого секретаря Наталією Банковською.