Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Здоров’я наших військових — важливий фактор національної безпеки та перемоги. Війна виснажує фізично та психологічно, а доступ до медичної допомоги для захисників часто обмежений

Вт, 22/10/2024


За ініціативою Донецької обласної адміністрації, Національний інститут раку направив свою команду досвідчених фахівців: Олександ Яцина — медичний директор зі стратегічного розвитку та амбулаторно-діагностичної роботи, заслужений лікар України, д.мед.н., онколог уролог, Андрій Ляшенко — д.мед.н. онколог мамолог, Михайло Єгоров — онколог гінеколог, та Василь Ілащук — директор клініки пластичної хірургії «Гармонія», до прифронтового міста Дружківка для проведення комплексного медичного обстеження наших військових жінок та чоловіків.

В ході цієї поїздки наші фахівці мали можливість познайомитися з колегами з Краматорського онкологічного диспансеру, який очолює Олександр Гейко, та обговорити подальші шляхи співпраці в рамках запланованої роботи.

Найчастіші скарги від військових стосувалися переохолодження, яке спричиняє запальні захворювання. Про постійний фізичний та емоційний стрес, що виснажує організм наших захисників, ніхто не згадував.

Наші лікарі оглянули 95 чоловіків віком від 19 до 62 років, середній вік яких становив 42 роки. Всім чоловікам віком 40 років і старше було зроблено аналіз крові на ПСА, а також УЗД нирок і органів малого тазу. У випадках відхилень від норми пацієнти були скеровані до Краматорського онкодиспансеру та розписано лікування.

Під час профілактичного мамологічного та гінекологічного обстеження 120 жінок віком від 23 до 57 років у 12,5% були виявлені стани, що потребували дообстеження з метою виключення раку молочної залози.

Всім жінкам був взятий ПАП-тест, мазки направлені в цитологічну лабораторію Краматорського онкодиспансеру.

В ході проведеної роботи виявлено 3 підозри на ранні форми гінекологічного раку, взято прицільну біопсію, матеріал відправлено в патогістологічну лабораторію відповідного профільного закладу та вже отримані результати, за якими виявлено:

  • ⁠56 мазків запального типу (церівцитів);
  • ⁠ ⁠28 випадків передракових станів шийки матки в т.ч. 10 важких дисплазій епітелію шийки матки, 2 карциноми in situ, 1 випадок інвазивного раку шийки матки та 2 випадки атипової гіперплазії ендометрію, що було підтверджено даними ПГД.

За даними проведеного ультразвукового скринінгу малого тазу жінок, виявлено доброякісні пухлинні та пухлиноподібні процеси як лейоміома матки, ендометріоз, функціональні кісти яєчників, ознаки хронічних запальних змін геніталій – гідросальпінкс, ендометрит, аднексити й, відповідно, злукові зміни органів малого тазу, що були діагностовані в тому чи іншому ступені вираженості у кожної другої пацієнтки.

Усі жінки з передраковою патологією та раннім випадком інвазивного раку, одразу скеровані до профільних фахівців Краматорського онкодиспансеру на дообстеження та подальше лікування. А жінки мамологічно профілю спрямовані на рентгенологічне та гістологічне обстеження.

У 2,5% жінок виявлені косметичні дефекти молочних залоз в наслідок бойових дій. Вони направлені до ДНП «Національний інститут раку» для виконання відповідних пластичних оперативних втручань.

Результати обстеження показали тривожну тенденцію – понад третина жінок не проходили огляд у гінеколога та онкологічний скринінг понад три роки, а більшість чоловіків взагалі ніколи не відвідували уролога. Ця ситуація підкреслює важливість проведеної роботи та необхідність підвищення рівня профілактичного обстеження серед військових.

Також результати обстеження військових в Дружківці показали, що на їхнє здоров’я негативно впливають низка факторів, пов’язаних з умовами війни:

  • ⁠переохолодження;
  • ⁠ ⁠обмежені можливості для дотримання гігієни;
  • ⁠надмірне фізичне навантаження та психоемоційне напруження;
  • ⁠ ⁠відсутність можливості відвідувати профілактичні огляди у лікарів;
  • ⁠ ⁠відсутність регулярного статевого життя.

Важливо розуміти, що війна, на жаль, не скасовує ризики виникнення онкологічних та інших захворювань. Тому ми закликаємо всіх, як військових, так і цивільних, бути свідомими та турбуватися про своє здоров’я. Користуйтеся можливостями, не відкладайте візит до лікаря, адже своєчасна профілактика може врятувати ваше життя. Пам’ятайте, що здоров’я – найцінніший дар, особливо під час війни!

Ви повинні дбати про себе, щоб забезпечити підтримку для своїх рідних і своєї країни.

Фахівці Національного інституту раку продовжує надавати медичну допомогу всім хто цього потребує.