Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Відбулося чергове засідання Вченої ради ДНП «Національний інститут раку»

Ср, 17/07/2024



20 травня 2024 року відбулося чергове планове засідання вченої ради ДНП «НІР» під головуванням генерального директора Олени Єфіменко. Розпочала засідання Олена Володимирівна святковим привітанням з нагоди присвоєння атестаційною колегією МОН України звання професора та вручила атестат професора доктору біологічних наук Наталії Храновській. Разом з науковою спільнотою подякувала їй за успішну роботу в складних умовах, побажала подальших творчих успіхів у практичній та науковій роботі на благо інституту та нашої Батьківщини.

Олена Єфіменко підкреслила необхідність всебічної підтримки науковців, які працюють в умовах жорсткого скорочення бюджетного фінансування, але намагаються одержувати конкурентоспроможні наукові розробки та результати, що є актуальними в умовах воєнного стану та підтримки науково-інноваційної діяльності ДНП «НІР», загалом (можливо, за рахунок внутрішніх резервів).

З вітальним словом та найкращими побажаннями виступив науковий керівник Наталії Миколаївни, почесний член вченої ради, професор Юрій Гриневич. Учений секретар Наталія Банковська оголосила порядок денний засідання.

За першим питанням порядку денного заступник генерального директора з наукової роботи Андрій Лукашенко оголосив розгляд проєкт нових тем науково-дослідних робіт, з урахуванням викликів воєнного стану. Доповідачами проєкт НДР були керівники науково-клінічних підрозділів, відповідальні виконавці наукових тематик: професор Ірина Крячок, професор Наталія Храновська (комплексна НДР з залученням керівників науково-клінічних відділень – відповідальних виконавців: к.мед.н. Григорія Климнюка та к.мед.н. Юрія Михайловича), професор Оксана Солодяннікова, відповідальний виконавець к.мед.н. Тетяна Дерменжи (керівник професор Валентин Свінціцький).

Відбір тематики наукових досліджень здійснювався за чітко визначеними критеріями МОН та МОЗ України до проєкту наукових та науково-технічних розробок:

  • актуальність, науково обґрунтована перспективність проєкт НДР;
  • наукова новизна запропонованих рішень, методів та засобів досліджень;
  • наявність попереднього наукового доробку за тематикою НДР, що планується, відповідно до вимог Конкурсної Комісії МОЗ України.
  • можливість залучення до наукових досліджень молодих учених, аспірантів і докторантів, інтернів;
  • перспективність щодо захисту за результатами досліджень кандидатських чи докторських дисертацій;
  • наукове обґрунтування, розробка, удосконалення, створення за результатами досліджень ефективних методик лікування (стандартів), а також об’єктів інтелектуальної власності в медицині, біології, освіті;
  • перспективність подальшого використання результатів досліджень в практичній медицині та в навчальному процесі;
  • наявність публікацій, у тому числі у науково-метричних базах Wеb of Science, Scopus тощо.

Відбулася тривала відкрита конструктивна дискусія науковців щодо основних проблем планування наукових тем НДР в складних економічних умовах під час воєнного стану та можливої оптимізації шляхів їх вирішення. Члени вченої ради підтримали всі проєкт запланованих тематик НДР, як такі, що відповідають вимогам для подання до конкурсу та проголосували відкритим голосуванням одноголосно

Другим питанням на засіданні вченої ради відбувся розгляд та обговорення освітніх програм професійного медичного стажування, які були попередньо прорецензовані професорсько-викладацьким складом закладів післядипломної освіти та надані позитивні рецензії з рекомендацією до затвердження на вченій раді та провадженням в освітній процес ДНП «НІР». Вченою радою прийняте одноголосно позитивне рішення до затвердження всіх програм медичного стажування.

В різному розглянули й затвердили одноголосно до публікації та впровадження в клінічну
практику інформаційний лист: «Ефективність таргетної терапії йод негативного раку щитоподібної залози та можливості методів радіонуклідної діагностики в її оцінці». Авторів: Солодянникової О.І., Сивак Л.А., Кметюка Я.В., Даниленко В.В. та ін.

Позитивну рецензію надали рецензенти: завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика, д.мед.н., професор Павло Король та завідувач науково-клінічного відділу пухлин голови та шиї клініки онкохірургії, д.мед.н. Кравець О.В.

Наступне засідання Вченої ради заплановано на серпень 2024 року.
Інформація підготовлена в.о. ученого секретаря Наталією Банковською