Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Науково-дослідне відділення дитячої онкології


Відділення дитячої онкології є структурним підрозділом Національного інституту раку, сформоване для високоспеціалізованого лікування онкологічних захворювань у дитячого населення України. Має у розпорядженні кабінет консультативного прийому, відділення реабілітації та догоспітального обстеження, стаціонарне відділення на 45 ліжок з блоком інтенсивної хімієтерапії (ліжка для хімієтерапії та хірургічного лікування), спеціально підготовлені кадри, приміщення, необхідне устаткування та апаратуру.

Відділення дитячої онкології засноване у 1969 році та є провідним закладом у галузі лікування дітей з солідними злоякісними новоутвореннями на території  України.

З 1996 року керівником науково-дослідного відділення призначено Климнюка Григорія Івановича

Завідувач відділення з 2001 року Павлик Сергій Володимирович

Більшість хворих на солідні злоякісні новоутворення дітей України консультується фахівцями відділення:

Климнюк Григорій Іванович

Павлик Сергій Володимирович

Костюк Юлія Ігорівна

Білоконь Олег Вікторович

Ожиганов Олег Олексійович

Стежка Михайло Олександрович 

Шайда Олена Вікторівна

Приходько Ірина Олександрівна

Болгаріна Ксенія Олегівна

Переважна більшість дітей України, із вперше виявленими злоякісними солідними новоутвореннями, повністю чи частково проходить лікування у відділенні. Це до 300 дітей з усіх регіонів України щорічно. На лікуванні знаходяться діти віком від 0 до 18 років, із всіма видами солідних злоякісних новоутворень, окрім пухлин щитоподібної залози та злоякісних захворювань кровотворної системи.

Щорічно виконується близько 250 складних оперативних втручань, серед яких резекції печінки, гемігепатектомії, панкреатодуоденальні резекції, резекції нирок, резекції кісток з ендопротезуванням, пластикою автологічними чи аллогенними трансплантатами, оперативні втручання із застосуванням ендоскопічної техніки. Кількість операцій, що зберігають кінцівку (ендопротезування, аутопластики в т.ч. із використанням мікрохірургічної техніки) становить близько 80%. Спеціалісти відділення співпрацюють із фахівцями суміжних спеціальностей та проводять спільні оперативні втручання з нейрохірургами, торакальними, щелепно-лицевими хірургами. Налагоджена співпраця з кардіохірургами та проводяться оперативні втручання із застосуванням апарату штучного кровообігу.

З 2002 року у відділенні впроваджені трансплантаційні методики (stemcell support, bone marrow transplantation), що супроводжують хіміотерапевтичне лікування. Щорічно проводиться від 25 до 40 курсів високодозової хіміотерапії з трансплантацією кісткового мозку.

Результати роботи відділення доповідаються на провідних міжнародних медичних форумах. Результати досліджень друкуються у міжнародних наукових виданнях.

В розпорядженні діагностичної служби відділення знаходиться вся сучасна діагностична база НІР в тому числі: два комп’ютерних томографи, два магнітно-резонансних томографів (один з них потужністю 1,5 Т), ультразвукові апарати експерт класу, дитячі цисто-, гастро- та бронхоскопи тощо. В процесі діагностики використовуються сучасні методики: визначення онкогенів, інфекційних агентів методом ПЛР в реальному часі, FISH-гібридизація, проточна цитометрія, імуно-ферментний аналіз. Застосування новітніх технологій в діагностиці злоякісних новоутворень у дітей дає можливість більш точно встановити вид новоутворення, призначити оптимальне лікування та отримати найкращий результат.

Операційний блок обладнано, згідно сучасних вимог до приміщень такого призначення, що дає можливість проводити операції високої складності безпечно для пацієнтів.

В склад відділення входить кабінет консультативного прийому, відділення догоспітального обстеження та реабілітації, стаціонарне відділення на 45 ліжок.

Лікування дітей у відділенні дитячої онкології здійснюється за лікувальними програмами, рекомендованими МОЗ України, що розроблені на основі сучасних європейських клінічних протоколів.

За останні роки, завдяки впровадженню сучасних підходів до лікування виживаність дітей значно покращилась. Отримані результати наближуються до таких, що досягли провідні клініки Європейських країн.

Зростає роль відділення, як методичного центру. Завдяки поширенню досвіду роботи та знань щодо особливостей хірургічного лікування дітей, хворих на злоякісні новоутворення та впровадженню сучасного протокольного лікування у регіональних відділеннях, все більше хворих проходять хімієтерапевтичне лікування за місцем проживання відповідно до наявного оснащення.

Про відділення дитячої онкологія Національного Інституту Раку

Для забезпечення права кожної дитини на спеціалізовану високо кваліфіковану допомогу з метою організації суспільної праці в Євразійському регіоні у 2018 році був створений St. Jude Global Alliance.
Інтернет-спільнота лікарів St. Jude Global Alliance дає змогу клінічним групам, дослідникам, політикам та іншим людям у всьому світі співпрацювати, спілкуватися та обмінюватися ресурсами та досвідом для підтримки спільної мети – покращення рівня виживання дітей, хворих на рак.
Від грудня 2018 року відділення дитячої онкології Національного інституту раку є одним із перших установ, що увійшли до складу Альянсу.
В складі робочої групи лікарі відділення мають можливість прогресивного розвитку для планування забезпечення і подальшого впровадження змін до своєї щоденної роботи, спираючись на досвід провідних клінік світу.
Кожного тижня відбуваються онлайн зустрічі, де створені робочі групи за напрямами освіта, догляд за пацієнтами, організація системи охорони здоров‘я, наукові дослідження, сестринська справа обговорюють актуальні питання для досягнення місії покращення результатів лікування дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями у світі.
На сьогодні Альянс нараховує 100 інститутів з 57 країн світу, охоплюючи не тільки територію Євразії.

В дитячому відділенні зробили унікальну операцію.
16-річному українцю, якому рак знищив майже половину кісток тазу, попри шалену площу ураження, наші лікарі зробити унікальну операцію вживили в тіло нові кістки, зроблені на 3D принтері. Це третя подібна операція в історії України й перша, про яку ми кажемо уголос. Раніше такі операції коштували шалених грошей, але нині цей процес значно здешевився, і все більше людей, яких спіткала така доля, отримують шанс на життя.
Детальніше про це – в сюжеті: