д.мед.н., завідувач науково-дослідної лабораторії медичної фізики та біоінженерії, професор
Працює у ДНП «Національний інститут раку» з 1971 року, від 1991 року – завідувач науково-дослідної лабораторії медичної фізики та біоінженерії. Доктор біологічних наук (1987), професор (1995).
Золота медаль на міжнародній виставці винахідників за розробку і впровадження діагностичного апарату «Триболюмінометр ТРА-2» (1988). Ініціатор створення Асоціації медичних фізиків України (1993). Переможець Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний прорив» з проектом «Розробити промисловий зразок механомагнітного реактору для синтезу протипухлинного багатофункціонального магніточутливого комплексу» (2011). Державна премія України в галузі науки і техніки за роботу «Прилади та засоби для діагностики та магнітної нанотерапії раку» (2013).
У 1979–81 роках займався розробкою вітчизняного комп’ютерного томографа «CT-KIEV» [1]. Експериментально довів та теоретично обґрунтував феномен біологічної триболюмінесценції. Встановив наявність квантового хаосу у механоемісії біологічних об’єктів при злоякісному процесі та сконструював прилади для її детекції [2-4]. У 2012–2014 роках в якості наукового керівника брав участь у виконані гранту «Magnetic Nanotechnology for cancer treatment», що фінансувався The Royal Society – International Exchange у Кавендіській лабораторії, Кембриджського університету (Великобританія). Переможець конкурсу медико-фізичних проектів під час міжнародного конгресу у м. Брайтоні (Великобританія) (2013) [5,6]. Cумісно з колегами розробляє технологію індукційної помірної гіпертермії онкологічних хворих [7,8].
Опублікував більше 750 робіт, з них 10 монографій з питань медичної фізики та біоінженерії стосовно онкології та радіології. Автор 60 патентів України, Германії, Франції, Японії , Італії т.ін. Член редколегії журналу “Polish Journal of Medical Physics and Engineering” (Варшава, Польща), що індексується у наукометричній базі Scopus. В якості запрошеного лектора проводив лекції у наукових та вищих навчальних закладах США, Німеччини, Ізраїлю, Польщі, Великобританії т.ін.
Підготував 7 кандидатів біологічних і технічних наук. На теперішній час керує підготовкою доктора філософії та магістрів за фахом медичної біоінженерії стосовно онкології.
У різні роки на громадських посадах був головою секції «Медичної радіаційної фізики та інженерії» при Асоціації радіологів України, членом редколегії журналів «Променева діагностика. Променева терапія», членом науково-освітнього комітету Всесвітньої та Європейської організації медичних фізиків, заступником голови комісії «Фундаментальні дослідження» МОЗ України та заступником голови комісії з діагностичної техніки Комітету з нової медичної техніки МОЗ України.
Вибрані публікації: