5 вересня 2023 р. відбулось чергове засідання вченої ради ДНП «Національний інститут раку» під головуванням генерального директора Олени Єфіменко та за участю заступника генерального директора з наукової роботи Андрія Лукашенка. Олена Володимирівна привітала всіх з успішною реорганізацією інституту і побажала вагомих наукових результатів і досягнень для підтримання високого статусу інституту, як провідного науково-клінічного закладу з надання онкологічного допомоги.
Учений секретар Наталія Банковська ознайомила присутніх з порядком денним.
Першим питанням був розгляд проєктів нових науково-дослідних робіт на 2024–2026 рр. Доповідачами були керівники науково-клінічних підрозділів, відповідальні виконавці наукових тематик: канд. мед. наук Безносенко А.П. (доповідав д. мед. н. Бурлака А. А.), проф., член-кор. Стаховський Е.О., проф. Головко Т.С. (доповідав д. мед. н. Войленко О. А.), проф. Крячок І.А., проф. Смоланка І.І. (доповідав д. мед. н. Ляшенко А. О.), проф. Свінціцький В. С. (доповідала к. мед.н. Дерменжи Т. В.), проф. Іванкова В.С.
Відбір тематики наукових досліджень здійснювався за критеріями:
– актуальність, науково-обґрунтована перспективність проекту НДР;
– наукова новизна запропонованих рішень, методів та засобів досліджень;
– наявність попереднього наукового доробку за тематикою НДР, що планується, відповідно до вимог Конкурсної Комісії МОЗ України.
– можливість залучення до наукових досліджень молодих учених, аспірантів і докторантів, інтернів;
– перспективність щодо захисту за результатами досліджень кандидатських чи докторських дисертацій;
– наукове обґрунтування, розробка, удосконалення, створення за результатами досліджень ефективних методик лікування, а також об’єктів інтелектуальної власності в медицині, біології, освіті;
– перспективність подальшого використання результатів досліджень в практичній медицині і в навчальному процесі;
– наявність публікацій, у тому числі у науково-метричних базах Wеb of Science, Scopus тощо.
Відбулася тривала відкрита конструктивна дискусія науковців щодо основних проблем виконання наукових тематик НДР в складних економічних умовах під час воєнного стану.
В другому питанні було висвітлено основні акценти та ключові моменти підготовки матеріалів до написання грантів. Доповідала д-р біол. наук Храновська Н.М.
Також на засіданні вченої ради відбувся розгляд та подача навчального посібника «Цитоморфологічна діагностика пухлин людини» (автором якого є професор Болгова Л. С.) до Конкурсу на краще видання серед наукової і освітянської спільноти. Посібник прорецензований позитивно фахівцями провідних закладів України. Члени вченої ради підтримали подання його до Конкурсу та проголосували відкритим голосуванням одноголосно.
Наступне засідання вченої ради відбудеться 19 жовтня 2023 року.
Учений секретар ДНП «НІР» Наталія Банковська.