Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Чергове засідання вченої ради ДНП «Національний Інститут Раку»

Пн, 09/09/2024


5 вересня 2024 р. відбулось чергове засідання вченої ради. Нараду проводила голова вченої ради – Олена Єфіменко.Олена Володимирівна відкрила засідання з привітання головного позаштатного спеціаліста з онкоімунології та імунотерапії, професора Гриневича Юрія Акімовича з нагоди його дня народження,  подякувала за плідну багаторічну (з 1974 року) роботу, відданість своїй справі, значний особистий внесок у науковий розвиток Національного інституту раку та відзначила Почесною Грамотою ДНП «НІР».

Відповідно до порядку денного в першому питанні розглянули адаптовані до Примірних програм робочі програми підготовки в інтернатурі на базі стажування ДНП «НІР» за спеціальностями «Анестезіологія та ІТ», «Внутрішні хвороби», «Патологічна анатомія» «Радіологія», «Стоматологія», «Хірургія» тощо. В.о. ученого секретаря Наталія Банковська тезисно доповіла основні аспекти даного питання та особливості розробки робочих програм (відповідно до наказу 22.06.2021  № 1254 (зі змінами № 673 від 10.04.2023, № 788 від 06.05.2024} «Про затвердження Положення про інтернатуру»). Програми затвердили одноголосним рішенням.

В другому питанні заслухали клопотання заступника генерального директора з наукової роботи Андрія Лукашенка про висунення кандидатур на присвоєння почесного звання «Почесний професор ДНП «НІР»:

  • Ковальчук Наталію – клінічну професорку радіаційної онкології в Стенфордському університеті, з багаторічним досвідом у медичній фізиці, співзасновницю Help Ukraine Group (HUG)
  • Мельничук Нелю – професорку Brigham and Women’s Hospital та Dana Farber Cancer Institute, Harvard Medical School у Бостоні, США. Засновницю, генеральну директорку та президентку Global Medical Knowledge Alliance (GMKA).

Андрій Петрович Безносенко представив колег родом з України:

Наталія Ковальчук відіграла важливу роль у підтримці Національного інституту раку в Києві через свою діяльність у рамках спільноти Help Ukraine Group (HUG). Разом з групою  благодійників  HUG та інших медичних працівників зі США, Австралії, Канади та України, неодноразово надсилали обладнання для відділення дистанційної променевої терапії ДНП «Національний інститут раку» у вигляді масок, болюсів та дороговартісної плити для радіохірургічного лікування. Організувала для лікарів інституту стажування в США – Стенфордський університет та Браун університет, сприяла публікації статей науковців ДНП «НІР» в журналах скопус Q1 Має понад 60 наукових публікацій, які зосереджені на інноваційних методах лікування раку, таких як тотальне опромінення тіла (TBI) та брахітерапія.

Неля Мельничук разом із командою Global Medical Knowledge Alliance (GMKA) зробила значний внесок у підтримку Національного інституту раку в Києві та інших онкологічних установ в Україні. Після початку повномасштабного російського вторгнення GMKA розширила свою діяльність, особливо у сфері лікування раку та надання допомоги при травмах в умовах війни. Д-р Мельничук очолила ініціативи зі створення та поширення навчальних матеріалів українською мовою для лікарів та цивільного населення України. GMKA розробила українські версії клінічних настанов із лікування раку та догляду за постраждалими внаслідок бойових дій, що є критично важливими в умовах війни, коли багато ресурсів традиційно доступні лише англійською мовою. Крім того, GMKA працювала над перекладом і адаптацією матеріалів Advanced Trauma Life Support (ATLS) для українських медичних працівників. Ця ініціатива спрямована на підготовку лікарів в Україні до збільшення кількості травматичних випадків через конфлікт. Також GMKA створила платформу HealUA, яка з’єднує українських лікарів із міжнародними експертами для обміну досвідом і консультацій у ці складні часи. Д-р Мельничук є авторкою і співавторкою понад 100 наукових робіт, опублікованих у провідних медичних журналах, таких як Journal of Clinical Oncology, Annals of Surgery, Diseases of the Colon & Rectum та інші. Її дослідження охоплюють широкий спектр тем, пов’язаних із колоректальною хірургією, онкологією, а також методами лікування злоякісних новоутворень на поверхні очеревини.

Враховуючи наукові здобутки, вагомий внесок у розвиток ДНП «НІР» та за результатами відкритого голосування присвоїти звання «Почесний професор державного некомерційного підприємства «Національний інститут раку» Ковальчук Наталії та Мельничук Нелі.

В різному заслухали технічного секретаря журналу «Клінічна онкологія» Аллу Журбенко, яка повідомила, щодо необхідності авторів брати більш активну участь у наповненні номеру журналу, для дотримання графіку виходу номерів та включення до наукометричної бази Scopus, Видання, яке має недостатню кількість статей, порушує графік виходу і число випусків на рік, не може вважатися періодичним і зараховується до категорії нерегулярних видань.  Інформацію прийняли для врахування в роботі та до відома.

Також відкритим голосуванням одноголосно підтримали продовження академічної відпустки за медичними показами аспірантки Аліни Рекути.

Наступне засідання вченої  ради відбудеться за графіком у жовтні.