Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Вакцинація та онкологія.

Вт, 02/11/2021



Пандемія COVID-19, що викликана вірусом SARS-CoV-2, викликає складний вплив на всіх, включно з онкологічними пацієнтами. У даній категорії пацієнтів ризик важкого перебігу хвороби та виникнення ускладнень значно вищий. При цьому ризик тяжкого перебігу хвороби вищий на 20-40% в групі онкологічних пацієнтів ніж в популяційній групі.За даними ВООЗ вакцинація онкологічних пацієнтів, як нинішніх, так і пацієнти, рекомендованою та безпечною. Вакцини, що застосовуються, не містять живого вірусу, тому можливі для застосування у людей з ослабленою імунною системою, в тому числі в онкопацієнтів, що проходять хімієтерапію, імунотерапію, гормональну терапію, променеве лікування тощо.Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) надала пропозицію No 31-05/2021-1 щодо рекомендації МОЗ України стосовно окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні(https://phc.org.ua/sites/default/files/users/user90/2021.06.14_Pozytsia_NTGEI_31.05.2021.pdf.)Щодо вакцинації проти COVID-19 осіб з онкопатологією:Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною по відношенню до вакцинації осіб в межах групи пріоритетності.
Будь-яка з наявних в Україні вакцин проти COVID-19 може бути використана для проведення щеплення особам з супутньою онкопатологією незалежно від ситуації, чи особа перебуває в ремісії, чи отримує протипухлинну терапію.Пріоритет у вакцинації проти COVID-19 мають особи/члени родини, що перебувають у тісному контакті з особою з онкопатологією (особи, що постійно проживають в одному помешканні із хворим, особи, що безпосередньо доглядають за хворим).Групою рекомендовано проведення вакцинації після алогенної або аутогенної трансплантації, клітинної терапії не раніше 3-х місяців після процедури трансплантації або терапії, в онкогематологічних пацієнтів після інтенсивної цитотоксичної терапії – після відновлення абсолютної кількості нейтрофілів, решті пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями та пацієнтам на солідні злоякісні пухлини вакцинація не обмежена.Для пацієнтів після операції вакцинація теж показана через 2-3 тижні після втручання.Слід зазначити, що рішення про вакцинацію приймає сам пацієнт. Однак, перед вакцинацією слід проконсультуватись у лікуючого лікаря.
Позиція НТГЕІ No 18-10/2021-1 надає рекомендацій стосовно застосування третьої дози вакцини проти COVID-19. В даній позиції НТГЕІ викладені терміни та поняття “додаткова” (третя доза для дводозних схем вакцинації, друга доза – для однодозної схеми вакцинації) та “ревакцинальна (бустерна)”.
Ревакцинальна (бустерна) доза – доза, яка вводяться з метою посилення імунної відповіді/ефективності вакцини, що згасає з плином часу;додаткова доза – доза, яка вводиться з метою досягнення кращого захисту в осіб, які за станом свого здоров’я (наприклад, імуноскопрометовані особи), мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з ефективністю вакцини в загальній популяції. В пропозиції вказано перелік осіб, яким слід рекомендувати введення додаткової дози вакцини як додаткової до первинної вакцинації

(https://phc.org.ua/sites/default/files/users/user90/2021.10.25_Pozytsia_NTGEI_18.10.2021.pdf?fbclid=IwAR1pXGP_9UK-DMPkBVau0ynVu92YLHhD1eLq1H8H_zLerAgYsNQmZDsW2-I