Основні розробки
Серед величезної кількості наукових та практичних розробок відділення можна виділити такі найбільш вагомі:
– Методика формування роздільного пошарового стравохідного анастомозу.
– Комбінована операція з приводу раку стравоходу із резекцією грудної аорти.
– Білатеральний трансторакальний доступ у хворих на місцево-поширений рак стравоходу.
– Внутрішньоартеріальна хіміотерапія у хворих на рак стравоходу.
– Використання дротяних стентів, що саморозширюються, для лікування хворих на нерезектабельний та ускладнений рак стравоходу.
– Шунтуючі операції в хворих на нерезектабельний рак шлунка з поширенням на стравохід.
– Субтотальна езофагектомія в лікуванні пацієнтів на рак верхньої частки стравоходу.
– Комплексне лікування хворих на злоякісну тимому, в тому числі, з використанням внутрішньоартеріальної хіміотерапії.
– Методика лікування хворих на злоякісну мезотеліому плеври із застосуванням гіпертермічної перфузії плевральної порожнини розчинами цитостатичних препаратів.
– Сучасні схеми неоад’ювантної терапії хворих на місцево-поширений рак легені.
– Внутрішньоартеріальна хіміотерапія хворих на злоякісну мезотеліому плеври.
– Дендритноклітинна вакцина у лікуванні пацієнтів на рак легені.
– Конструювання каркасу грудної клітки у хворих на злоякісні пухлини грудної стінки.
Провідні фахівці відділення
Кіркілевський Станіслав Ігорович
Історія створення відділення
Відділення було створене у 1971 році після об’єднання клінік Київського рентген-радіологічного інституту та Київського науково-дослідного інституту експериментальної та клінічної онкології.
Постійним керівником відділення з 1971 р. є д.м.н., був, професор, член-кор. НАН та НАМН України В.Л.Ганул.
У різні роки у відділенні працювали кваліфіковані спеціалісти: к.м.н. Л.В.Окулов; к.м.н. М.В.Дорфман, к.м.н. Безверхий В.Д., завідувачами відділення були Ткачук В.О. та Сакун Ф.Т.
У різні роки у відділенні працювали кваліфіковані спеціалісти: к.м.н. Л.В.Окулов; к.м.н. М.В.Дорфман, к.м.н. Безверхий В.Д., завідувачами відділення були Ткачук В.О. та Сакун Ф.Т.
Основні напрямки науково-практичної роботи
З моменту свого створення відділення стало провідним науковим центром України по лікуванню хворих на рак легень, пухлин середостіння та плеври. У такій галузі, як лікування пацієнтів на рак стравоходу та рак шлунка з переходом на стравохід відділення набуло положення ключового наукового центру не тільки в України, а й в країнах колишнього Радянського союзу.
Основними напрямками науково-практичної діяльності відділення пухлин органів грудної порожнини є діагностика та рання діагностика, розробка методик комбінованого лікування та променевої терапії, удосконалення хірургічного лікування, вивчення стану імунітету хворих та розробка методів імунотерапії, вивчення нейро-гормонального статусу хворих, реабілітація та організація лікувальної допомоги, лікування літніх хворих.
Зусиллями спеціалістів відділення одержані значні успіхи в розширенні можливостей хірургічного лікування через розробки нових видів операцій, збільшення резектабельності та підвищенні безпеки оперативних втручань. Досягнуто збільшення тривалості життя хворих та поліпшенні її якості.
За всі роки у відділенні проведено радикальне лікування більше 5 тисяч хворих на рак легень та на пухлини плеври, більше півтори тисячі хворих на рак стравоходу та майже 3 тисяч хворих на рак шлунка з переходом на стравохід. Власний досвід лікування злоякісних пухлин тимусу є унікальним у світі (більше 800 хворих). Післяопераційна летальність складає в межах 1%.
Відділення проводить велику роботу по наданню наукової та консультативної допомоги, а також по підготовці спеціалістів для онкоторакальної служби України.