Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: В Україні вп’яте відзначають День людей з історією раку — чому це важливо?

Нд, 04/06/2023


Серед усіх хвороб рак посідає в Україні друге місце, при цьому темп зростання захворюваності молодих груп населення є вищим, ніж серед населення інших вікових категорій. За даними ВООЗ, вже понад 20 років злоякісні захворювання в Україні коливаються між 11,7-18% структури смертності, що значно переважає аналогічний показник в Європі.

Щороку в першу неділю червня у світі відзначають День людей з історією раку. Він робить потреби онкопацієнтів та їх близьких видимими, транслює суспільний запит на пацієнтоцентричність, підвищення якості життя під час та після лікування. День присвячений усім онкопацієнтам незалежно від того, поставили їм діагноз нещодавно, вони вже в процесі лікування, в ремісії чи отримують паліативну допомогу. Окрім онкопацієнтів, день покликаний підтримати рідних і близьких та відзначити внесок медичних працівників, для яких допомога пацієнтам стала справою життя. Всі вони — це команда проти раку, яка допомагає пройти складний шлях до одужання.

Благодійний фонд підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family, запропонували офіційно запровадити День людей з історією раку в першу неділю червня в Україні. 15 грудня 2021 року Кабінет міністрів України затвердив проєкт відповідного указу. З початком повномасштабного вторгнення багато процесів було поставлено на паузу, проте зараз Україна продовжує розбудову медичної системи, зокрема – онкологічної служби. Пацієнтській спільноті важливо, аби уряд актуалізував офіційне впровадження Дня людей з історією раку.

«Пацієнти потребують не тільки доступу до ліків, медичних послуг, які стосуються безпосередньо лікування раку, але й супутньої підтримкидля збереження повноцінної якості життя пацієнта. Запровадження Дня людей з історією раку — це потужний посил від держави, яка визнає проблеми такої вразливої верстви населення та не залишає їх без належної уваги на віть попри війну», — каже Анна Узлова, директорка фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family.

Як долучитися до Дня людей з історією раку?

В рамках кампанії впродовж червня фонд Inspiration Family проведе низку онлайн та офлайн активностей. Так, 18 червня відбудеться захід у Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна для людей, які зараз проходять лікування раку, перебувають в ремісії, а також їх друзі, родичі, батьки, лікарі, медсестри та психологи.

Щоб не пропустити захід та отримувати якісну інформацію, щодо лікування раку в Україні, підписуйтесь на сторінки фонду:

Фейсбук: https://www.facebook.com/InspirationFamilyUkraine/

Інстаграм: https://www.instagram.com/p/Ceaf2QMN1GG/

Довідка:

Авторка фото в релізі: Христина Кулаковська

На фото Стася Аветисян зі своєю командою підтримки – мамою та онкологом Ольгою Новосад

Хто такі Люди з історією раку (Cancer Survivors)?

𝗡𝗮𝘁𝗶𝗼𝗻𝗮𝗹 𝗖𝗼𝗮𝗹𝗶𝘁𝗶𝗼𝗻 𝗳𝗼𝗿 𝗖𝗮𝗻𝗰𝗲𝗿 𝗦𝘂𝗿𝘃𝗶𝘃𝗼𝗿𝘀𝗵𝗶𝗽 (𝗡𝗖𝗖𝗦) – перша організація, що дала визначення cancer survivors на позначення будь-якої людини з діагнозом “рак”, починаючи з моменту встановлення діагнозу.

Пізніше 𝗡𝗖𝗖𝗦 розширила визначення терміну, включила в нього сім’ю, близьких друзів, які будь-яким чином стали дотичними до діагнозу.

Сьогодні 𝗰𝗮𝗻𝗰𝗲𝗿 𝘀𝘂𝗿𝘃𝗶𝘃𝗼𝗿𝘀 – це будь-хто, кому поставили діагноз рак. Незалежно від того, яка у вас стадія, фаза лікування, чи перебуваєте ви в ремісії або у вас стався рецидив, чи навіть якщо ви близька людина пацієнта.

Перший National Cancer Survivors Day було проведено 5 червня 1988 року в Сполучених Штатах Америки. Сьогодні цей день відзначають у багатьох країнах світу.

Inspiration Family – це благодійний фонд підтримки дорослих онкопацієнтів, який створили у 2020-му році п’ять жінок, що побороли рак.

Наразі фонд працює за такими напрямками:

▪️ Ініціює системні зміни в сфері дорослої онкології, адвокатує права пацієнтів;

▪️ Надає консультативну підтримку онкопацієнтів щодо безоплатних послуг та ліків, які забезпечує держава;

▪️ У співпраці з МОЗ та міжнародними організаціями координує медичну евакуацію пацієнтів, які не можуть продовжити лікування в Україні;

▪️ Представляє Україну на міжнародному рівні та інформує міжнародну онкоспільноту про ситуацію з лікуванням раку під час війни;

▪️ Робить рак зрозумілим для суспільства за допомогою канцеросвітніх заходів.

З початку повномасштабного вторгнення фонд отримав понад 1700 звернень.

Контакти з питань спецпроєктів на тему дорослої онкології, пошуку додаткових героїв серед онкопацієнтів:

PR-директорка та співзасновниця Фонду Inspiration Family Інеса Матюшенко:

+38063 039 73 89

Недавні записи