Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Сімейний аденоматозний поліпоз та колоректальний рак.

Ср, 26/01/2022


До відділення онкоколопроктології Національного інституту раку звернулась пацієнтка М. 31-р., з м.Києва.Скарги на здуття живота, іноді кров під час випорожнення, слиз.Тенезми торбували пацієнтку з 2017 року. Втрачала вагу за короткий термін на 9 кг.
Пацієнтка отримувала консультації та обстеження у сімейного лікаря та гастроентеролога у районній поліклініці.Встановлено діагноз хронічний гатродуоденіт та коліт.
На жаль позитивної динаміки у лікуванні не відмічалось.У пацієнтки у родині бабця по маминій лінії та у її сестра, хворіли на поліпоз кишківника та шлунку.Також про наявність поліпів у шлунку пацієнтка знала з 18 річного віку (дані гастроскопії). При пальцевому обстежені прямої кишки, було виявлено множинні поліпозні утворення на відстані приблизно 3 см від зубчатої лінії.
Згодом була виконана гастродуоденоскопія та колоноскопія.В результаті обстежень було виявлено поліпоз у шлунку та дванадцятипалій кишці.У ободовій кишці поліпоз ободової кишки (мал. 3,4) та злоякісні пухлини у ректосигмоїдному відділі кишки та низхідній ободовій кишці T3аN1M0 та T2N1M0.
Морфологічна картина біопсії відповідала інтрамукозній аденокарциномі кишки.
Додатково виконано генетичний аналіз біопсії поліпів та підтверджено наявність рідкісного захворювання – сімейного аденоматозного поліпозу.
КТ- картина інфільтративної карциноми ректосигмоїдного відділу кишки з вторинним ураженням параколічних лімфатичних вузлів, множинні поліповидні новоутвори в/а відділу прямої кишки, лівого геміколону.
Дрібні поліпи шлунку, ДПК.
У регіонарних лімфатичних вузлах ознаки метастазування.Вузол лівої частки щитоподібної залози.
Враховуючи поліпоз ободової та прямої кишки та наявність двох злоякісних пухлин у низхідній кишці та ректосигмоїдному відділі товстої кишки було встановлено діагноз.
Первинно множинне злоякісне новоутворення: аденокарцинома ректосигмоїдного відділу товстої кишки та низхідної ободової кишки T3аN1M0 та T2N1M0 на фоні САП,вузловий зоб, гемангіоми печінки.
Фахівці відділення онкоколопроктології під час проведення мультидисциплінарного консиліуму прийняли рішення провести хірургічне лікування в об’ємі тотальної колопроктетомії з тотальною мезоректумектомією та лімфодисекцією D3, кінцевою ілеостомією.
Склад операційної бригади:
Хірург-онколог, Зубарєв М.Г.
Хірург-онколог, Хворостовський Р.Р.
Медичні сестри операційні.
Пацієнтка М. на 4 добу була виписана зі стаціонару, в задовільному стані та скерована на ендоскопічне видалення поліпів шлунку.
Окрім того, рекомендовано обстеження її малолітньої дитини на предмет можливої наявності у неї сімейного аденоматозного поліпозу.
Згодом пацієнтка отримала курс ад’ювантної хіміотерапії за схемою XELOX.
Дифузний сімейний поліпоз товстої кишки є облігатним передраковим захворюванням з високим ризиком виникнення колоректального раку майже у 100% випадків.Тому своєчасне виявлення, поліпів та їх видалення дає змогу отримати радикальне лікування та уникнути такого тяжкого ускладнення як колоректальний рак.
Бажаємо М. та її сім’ї міцного здоров’я.
Приходьте на ранню діагностику до фахівців відділення.
https://unci.org.ua/…/viddilennya-maloinvazyvnoyi-ta…/