Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Рак легень посідає перше місце в смертності серед онкологічних захворювань

Вт, 15/11/2022


Кожного року в листопаді проводиться компанія – місяць боротьби з раком легень.

Рак легень має найвищий рівень смертності серед усіх видів раку в Європі. Причина в тому, що багато людей не знають про симптоми та фактори ризику, пов’язані з раком легенів. Пам’ятайте, що на рак легенів може захворіти будь-хто, у кого є легені. Що раніше раклегень буде діагностовано, то більше шансів його побороти.

Ситуація є загрозливою, адже саме він у світі посідає перше місце в смертності серед онкологічних захворювань. Щороку у світі помирає близько 1 700 000 хворих із діагнозом – рак легень. Але якщо мати певні знання щодо профілактики, попередження і лікування – ситуацію можна змінювати.

Найбільша проблема, що перші ознаки хвороби людина помічає вже на третій або четвертій стадії, коли більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів — 70 відсотків. Водночас шанси подолати хворобу значно вищі, якщо вона виявлена на ранніх стадіях (із хворобою, яку діагностовано на ранніх стадіях, виживаність рік і більше становить 88% порівняно з 19% пацієнтів, у яких виявлено хворобу на пізніх стадіях).

Найперше потрібно знати, що рак легень викликає не лише куріння, чи пасивне куріння, а також різні канцерогени, гази, забруднене повітря мегаполісів, підвищується ризик, якщо у родині були хворі з таким діагнозом. Тож майже кожен не захищений від цієї хвороби, і вберегти себе чи рідних можна за допомогою вчасної профілактики, регулярних медоглядів і уважного ставлення до свого здоров’я.

Найпоширеніші симптоми раку легень:

◾ Кашель, який не зникає або посилюється — цей симптом спостерігається щонайменше у 65% випадках. Однак трапляється, що на ранніх стадіях хворі не мають кашлю або будь-яких інших симптомів раку легені.

◾ Відкашлювання крові або мокроти червоно-коричневого кольору.

◾ Біль у грудях, який посилюється у разі глибокого вдиху, кашлі чи під час сміху.

◾ Охриплість та задишка.

◾ Втрата апетиту та безпричинна втрата ваги.

◾ Відчуття втоми або слабкості.

◾ Повторювані бронхіти та пневмонії, які повертаються після лікування.

Якщо людина відчуває у себе тривожні симптоми, вона має обов’язково звернутись до сімейного лікаря, який призначить додаткові обстеження.

Останнім часом у світі щорічно виявляють понад 2,1 мільйонів випадків легеневого раку, а за 100 років захворюваність на нього зросла більш ніж в 14 тисяч разів. Цей вид раку, як і раніше, залишається головним «кілером», відповідаючи за 26% онкологічних смертей пацієнтів обох статей і суттєво випереджаючи рак інших локалізацій. Це цифри від Всесвітньої організації охорони здоров’я. За даними Національного інституту раку України: 70 % пацієнтів нашого центру – це курці зі стажем, які палять від одного до десяти років.

Пам’ятайте, що на рак легень може захворіти будь-хто, у кого є легені. Що раніше рак легень буде діагностовано, то більше шансів його побороти. Не чекайте, пройдіть обстеження!

Недавні записи