Радіотерапія поряд хірургії та хімієтерапії це одна з основних форм онкологічного лікування. Лікування полягає в опроміненні пухлини (або області, в якій вона знаходилася до виконання операції) з променем іонізуючого випромінювання. Відповідно високі дози радіації можуть знищувати ракові клітини або зупиняти їх від подальшого росту та поділу. Найчастіше використовується зовнішня променева терапія (телерадіотерапія) – в цьому випадку пучки випромінювання виробляються в пристроях, що називаються медичними прискорювачами.
Радіотерапія застосовується як самостійне лікування, у поєднанні з хіміотерапією, а також до, і після хірургічних процедур чи хіміотерапії.
Під час лікування пацієнти регулярно звертаються з візитами до лікуючого лікаря, який надає інформацію про те, як зменшити симптоми, пов’язані з радіаційною інфекцією. Про всі тривожні симптоми слід повідомляти лікаря під час візиту. При необхідності Ви завжди можете попросити в реєстрації про терміновий контакт з лікарем. Ви не повинні використовувати жодних мазей, полоскань або лікарських рослин самостійно, не звертаючись до свого лікаря.
Кількість циклів опромінення області пухлини та дози визначаються лікарем радіотерапевтом. Зазвичай променева терапія дається 5 днів на тиждень. Залежно від рекомендацій лікаря, це може тривати коротше або довше, оскільки сумарна доза опромінення та кількість процедур залежить від типу і тяжкості раку, загального стану здоров’я пацієнта, а також паралельного лікування з іншими формами терапії.
Радіотерапія є одним з найефективніших методів боротьби з раком. Це передбачає використання іонізуючого випромінювання, щоб знищити якомога більше ракових клітин. Половина всіх хворих на рак опромінюється, і кількість вилікуваних пацієнтів, які отримують цей метод, зростає з кожним роком.
Результати гістопатологічних досліджень
Інформаційні картки від інших лікарень, наприклад з хірургічної процедури , хіміотерапії
Результати обстежень зображень: МР, КТ, рентгенографія
Список ліків, які Ви приймаєте