Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



НІР на конгресі в Орландо

Пт, 28/04/2023


Незважаючи на війну та інші виклики сьогодення українська делегація на чолі з Директором НІР – Оленою Єфіменко стала учасником величезного конгресу, який пройшов з 14 по 19 квітня в Орландо (штат Флорида, США). На перший погляд нездійснена мрія потрапити на конгрес світового масштабу в умовах війни… І все таки вона здійснилась, подія стала можливою завдяки підтримці МОЗ України, Посольства США в Україні, компанії «Аудубон Біосаєнс» та Фонду миру та розвитку.

Понад 21 тис дослідників, лікарів, Директорів онко центрів та інших експертів в галузі досліджень та медичної сфери прийняли участь в цьогорічному конгресі. Конгрес AACR проходить 1 раз на рік та збирає дослідників раку з усього світу.

#AACR – перша та найбільша організація у світі, яка займається дослідженнями раку. Зараз організація налічує  понад 54 000 учасників у 130 країнах світу, 10 рецензованих  наукових журналів. Місія Американської асоціації з дослідження раку полягає в запобіганні та лікуванні раку за допомогою:

  • Досліджень
  • Освіти
  • Комунікації
  • Співпраці
  • Наукової політики та захисту прав як пацієнта, так і прав співробітника охорони здоров’я
  • Фінансування досліджень раку

Завдяки своїм програмам і послугам AACR сприяє дослідженням раку та пов’язаної з ним біомедичної науки; прискорює поширення результатів нових досліджень, присвячених боротьбі з раком, серед вчених та інших осіб, сприяє науковому вихованню та навчанню; і покращує розуміння етіології, профілактики, діагностики та лікування раку в усьому світі.

#PhilipDGreenberg – новобраний Президент  AACR 2023

Будучи всесвітньо визнаним новатором у галузі імунобіології раку, Грінберг зробив інноваційний внесок у дослідження реакції Т-клітин господаря на патогенні вірусні інфекції. Його робота привела до вирішального розуміння механізмів, за допомогою яких Т-клітини відрізняють пухлинні клітини від нормальних клітин, і сприяла розвитку підходів адаптивної Т-клітинної терапії при різних видах раку, включаючи лейкемію. Його дослідження показали, що CD4-позитивні хелперні Т-клітини працюють як спільно, так і незалежно від CD8-позитивних цитотоксичних Т-клітин для знищення пухлинних клітин. З тих пір ця робота стала основою для розробки методів лікування меланоми та лейкемії на пізніх стадіях.

#Margaret Foti – головний виконавчий директор Американської асоціації з дослідження раку, яка впродовж багатьох років координує активності, пов’язані з діяльністю AACR

В AACR входять 289 членів Академії AACR, 56 з яких є нобелівськими лауреатами.

З одним з них мала честь зустрітися і наша делегація з України – #JamesAllisson – Еллісон під керівництвом онко-імунолога Ральфа Рейсфельда, доктора філософії, заслуженого професора, досліджував лейкоцитарні антигени людини (HLA) і Т-клітини, а також вивчав роль білків HLA, які допомагають імунній системі відрізняти себе від чужорідних клітин. У 1977 році Еллісон і його колега Г. Н. Каллахан повідомили в листі до Nature, що вони знайшли докази того, що імунна система не могла атакувати ракові клітини через асоціацію антигенів з додатковими білками. Виявлення факторів, які пригнічують імунну атаку на рак, стало ключовим фактором для розробки імунотерапії проти раку з блокуванням контрольних точок.

У 1982 році Еллісон вперше відкрив Т-клітинний рецептор. Дослідження Еллісона для з’ясування механізмів Т-клітинної відповіді було проведено в 1990-х роках в Каліфорнійському університеті в Берклі. На початку 1990-х років Джеймс Еллісон показав, що CTLA-4 діє як інгібіторна молекула для обмеження реакції Т-клітин. У 1996 році Еллісон першим показав, що блокада антитілами молекули-інгібітора Т-клітин (відомої як CTLA-4) може призвести до посилення протипухлинної імунної відповіді та відторгнення пухлини.

Ця концепція блокування інгібіторних шляхів Т-клітин як способу розв’язавання протипухлинної імунної відповіді та отримання клінічної користі заклала основу для розробки інших препаратів, які націлені на інгібіторні шляхи Т-клітин, які були названі «імунотерапією». Ця робота зрештою призвела до клінічної розробки іпілімумабу, який був схвалений у 2011 році FDA для лікування метастатичної меланоми. Еллісон займається молекулярною імунологією рецепторного комплексу Т-клітинного антигену, ко-стимулюючих рецепторів та інших молекул, які беруть участь в активації Т-клітин. Він продовжує пошук сигналів, які призводять до диференціювання наївних Т-клітин, а також тих, які визначають, чи призведе залучення рецептора антигену до функціональної активації або інактивації Т-клітин. Після визначення базові дослідження використовуються для розробки нових стратегій лікування аутоімунних захворювань та імунотерапії раку. Останнім часом він зацікавився розумінням імунної відповіді у хворих на рак, які реагують на імунотерапію. Він заснував платформу імунотерапії в онкологічному центрі доктора медичних наук Андерсона для вивчення імунної відповіді у хворих на рак.

Його теперішня дружина #Padmanee Sharma  такоє є видатним дослідником раку та працює в області імунотерапії  раку в центрі раку MD Anderson

Зараз Організація з досліджень раку (AACR)  видає десять рецензованих журналів:

1.            Blood Cancer Discovery

2.            Cancer Discovery

3.            Cancer Epidemiology,

4.            Biomarkers & Prevention;

5.            Cancer Immunology Research;

6.            Cancer Prevention Research;

7.            Cancer Research;

8.            Cancer Research Communications;

9.            Clinical Cancer Research;

10.         Molecular Cancer Therapeutics

Зустріч з видавцями була спланована на 2 день конгресу, де ми не тільки познайоимились з редакційною колегією, а й домовились про допомогу українстким науковцям, які мають намір опублікувати свої праці в рецензованих видавництвах AACR.

#RobertKruger – Видавничий Директор Cancer Discovery був вражений героїзмом українських лікарів-онкологів, які не зважаючи на виклики війни, продовжують надавати кваліфіковану допомогу, в т.ч. великій кількості внутрішньо переміщених осіб. Після зустрічі видавнича команда запропонувала взяти інтерв’ю у Олени Єфіменко. Інтерв’ю пройшло в дружній атмосфері з #Suzanne Rose, ціль якого було описати реалії життя, роботи, боротьби за краще майбутнє як пацієнтів з онко захворюваннями, так і всієї України.

А ще протягом конгресу мали змогу зустрітись з Директорами повідних установ, університетів та організацій, які займаються науковою, освітньою, медичною та дослідницькою діяльністю. З Директором департаменту міжнародної співпраці AACR – #FredericBiemar та #Bradley Miller.

#PaulGolberg – Editor and Publisher of the “The Cancer Letter” завжди готовий допомогти українскій делегації як у налагодженні контактів для подальшої співпраці, так і поширенні інформації про реалії життя українських онкоклінік, пацієнтів, лікарів та науковців.

#JonathanChernoff із #FoxChaseCancer Center вразив своєю любов’ю до України, знанням колядок та традицій, а також бажанням допомогти нашим науковцям в розвитку науки, обговорили основні напрямки співпраці (онлайн та очне навчання/стажування лікарів та молодих науковців, допомога в подачі грантів).

Обговорили також можливі напрямки співпраці з #JoeRamos , Директором Центру дослідження раку в Луізіані навчання/стажування лікарів та науковців, допомога в написанні грантів.

Незабутня зустріч з Рoбертом Вінном та #DrKethyTossas відбулась ввечері, який був присвячений призначенню новообраного Президента AACR – Філіпа Грінберга.

#RobertWinn як директор онкологічного центру Університету Співдружності Вірджинії (Massey Cancer Center), доктор медичних наук Роберт А. Вінн керує активностями, щоб створити моделі 21-го століття для сприяння різноманітності, справедливості та розвитку співпраці онкологів, оптимізації результатів лікування онкологічних захворювань для всіх, очолюючи міждисциплінарні підходи до дослідження диспропорцій раку.

Приємно вразила зустріч відомим композитором та виконавцем  #TerryJordan , який тричі перемагав рак (рак горла, простати та лімфома) та став  засновником благодійного фонду, який постійно інвестує в розвиток досліджень раку.


Важливо, що спонсорують в розвиток дослідження раку не одна людина, є група доброчинців, які інвестують кошти в AACR на постійній основі. Приємно було зустріти друзів з України, які тимчасово переїхали та удосконалють свій досвід науковців в закладах США.

Ми вдячні  #DinaraRyspayeva, яка познайомила з Директором #WafikElDeiry та багатьма науковцями свого інституту The Warren Alpert Medical School of Brown University

Протягом 6 днів перебування в Орландо провели декілька зустрічей для обміну досвідом в мережі клінік #AdventHealth. Особливо захопливим був візит в онкологічний центр в м. Орландо, медичне містечко в м. Селебрейшн та участь в Tumor Board під керівництвом #MarkSocinsky, Медичного Директора клініки, провідного торакального хірурга-онколога та медичного директора Торакального відділення #TarekMekhail 

Ми безмежно вдячні #BruceHaughey, провідному хірургу-онкологу по раку голови, шиї та основи черепа (був кожного року включений до списку Найкращих лікарів-онкологів Америки та Найкращих лікарів Америки Doctors з моменту його створення) який у 1990-ті роки приїжав в Україну з гуманітарними медичними місіями, а тепер попросив своїх колег прийняти українську делегацію, що зробило можливим цей візіт. В перерві між операціями він вийшов, щоб зустрітись з нашою групою та обговорити можливість приїзду на стажування делегації з України в його відділ.

Велике спасибі #MishellAthanase Директору про розвитку співробітництва та нових ринків   за організацію оглядових турів ряду відділень та зустрічей з лікарями.

Допомога хворим з онкологічними захворюваннями в клініці надається в рамках мультидисциплінарного підходу цілою командою фахівців (медичний онколог, променевий онколог, психолог, реабілітолог, соціальний співробітник) за принципом лікування не тільки тіла, а й душі і серця. Важливу роль в менеджменті пацієнтів з онкологічними захворюваннями відіграє медсестра, беручи на себе відповідальність в координації маршруту пацієнта, моніторингу аналізів та інших результатів додаткових досліджень, рішення з приводу проведення чи перенесення хіміотерапії.

Американські онко клініки, Університети готові організувати стажування, навчання не тільки лікарів, а й медсестер та адміністраторів онко установ. 

Неперевершені враження залишились від візиту в Інститут  досліджень (м. Селебрейшн) при клініці, де познайомились з активною командою науковців, які проводять  понад 500 досліджень в рік.

Сучасна лабораторія, де виконується забір матеріалу, тестування, обробка та зберігання згідно GLP має найновіше обладнання для проведення різноманітних досліджень (трансліційних, доклінічних, клінічних), а також має власний біобанк. Старший менеджер лабораторії #JoshuaSmith з ентузіазмом провів невелику екскурсію та поділився інформацією, що пацієнт в США із задоволенням приймають участь в дослідженнях (до-, клінічних), залишають зразки крові та інших біорідин, тканин для біобанку та проведення досліджень, тому що вірять, що він робить свій вклад в розвиток науки та медицини і допомагає боротися з раком та іншими хронічними захворюваннями.

А ще було маса позитиву, чудових краєвидів та яскравих емоцій в кругу однодумців…

Впевнені, що започаткована співпраця з провідними Установами, організаціями та клініками допоможе удосконалити надання допомоги хворим на рак, започаткувати освітню та наукову співпрацю для розвитку досліджень раку в Україні та покращити рівень діагностики та лікування раку, а також поліпшити якість життя пацієнтам з раком.