Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 


Науково-дослідницька діяльність та конференції



Наукові результати 2024

Науково-освітня діяльність  ДНП «НІР» у 2024 р.

ДНП «Національний інститут раку» – багатопрофільний науково-дослідний діагностичний, консультативний та організаційно-методичний заклад.

Наукова діяльність у ДНП «Національний інститут раку» є невід’ємною складовою практичної (лікувально-діагностичної) діяльності і провадиться з метою одержання і використання нових знань за спеціалізованим напрямом, провадження їх в лікувально-діагностичний процес, а також  інтеграції  наукової та практичної діяльності онкологічного закладу, для досягнення найвищих показників ефективності і якості лікування онкопацієнтів, скорочення тривалості перебування в стаціонарі, швидкої реабілітації, продовження життя, а за можливості – збереження працездатності людини.

  1. Основними формами наукової діяльності в ДНП «НІР» є організація та здійснення фундаментальних та прикладних наукових досліджень (Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»), в галузі онкології, які виконують науковці інституту,
  2. На сьогодні в колективі ДНП «НІР» працює 84 фахівці – на наукових посадах та 99 фахівців – мають науковий ступінь, з яких 1 – член-кореспондент НАМН України, 12 професорів, 29 докторів медичних наук, 70 – кандидатів медичних наук. Тобто, кожен третій фахівець інституту є науковцем або може бути залучений до виконання наукової роботи.
  3. У 2024 році фахівцями науково-клінічних підрозділів інституту виконується 12 науково-дослідних бюджетних тем НДР (замовником яких є МОЗ України), з яких 2 – фундаментальні, 10 – прикладних.
  4. Крім НДР, фахівцями інституту виконуються 5 Грантових тематик проекту Горизонт, які пройшли конкурсний відбір та фінансуються за кошти Євро банку.
  5. За результатами НДР у 2023 році опубліковано 53 публікації у виданнях зареєстрованих у наукометричних базах, з них 28 – у Scopus.
  6. З 2011 року щоквартально видається науково-практичний журнал «Клінічна онкологія», який включено до наукометричних баз: Index Copernicus International, Ulrichsweb, Google Scholar, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. На сьогодні триває підготовка для включення видання до наукометричної бази Scopus.
  7. За результатами виконуваних НДР заплановані теми 7 кандидатських та докторських дисертацій.
  8. За підсумками наукових робіт в 2023 році опубліковані 3 фахові методичні рекомендації, а посібник  «Цитологія», посів перше місце, з поміж кращих науково-освітніх видань 2023 року в Україні.
  9. В ДНП НІР діє вчена рада, для здійснення моніторингу виконання науково-дослідних робіт, планування кандидатських та докторських дисертацій, затвердження наукових розробок і публікацій а також висунення кандидатур на присвоєння вчених звань «Професор» та «Старший дослідник», які виконали вимоги та відповідають критеріям, встановлених МОН України.
  10.  В ДНП «НІР» діє Спеціалізована вчена рада для захисту докторських дисертацій за 2-ма спеціальностями «Онкологія» та «Променева діагностика та променева терапія», яка затверджена в серпні 2024 року наказом МОН України.
  11. В інституті працюють постійнодіючі Проблемні комісії за спеціальністю «Злоякісні новоутворення» та «Променева діагностика та променева терапія» для планування кандидатських та докторських дисертацій та формування наукових кадрів.
  12. Науковці ДНП «НІР» щороку беруть участь в міжнародних науково-практичних конференціях (більше 50 виступів на міжнародних конгресах)
  13. Науковці ДНП «НІР» щороку мають можливість стажуватися закордоном в кращих клініках світу (США, Франції, Молдови). Серед спеціалістів ДНП «НІР» – 142 члени міжнародних науково-професійних організацій.
  14. Міжнародна тісна співпраця з науковцями з більш ніж 10 провідних клінік та інститутів Стенфорду, Гарварду, інститутів та закладів охорони здоров’я Чикаго, Парижу, Лугано, Верони, в тому числі всебічна підтримка міжнародних медичних організацій фахівців ДНП «НІР в умовах війни.
  15. ДНП «НІР» є головним координаційним центром серед всіх онкологічних закладів всіх форм власності та організаційно-методичним центром з обробки статистичних даних, аналізу науково-клінічної роботи з онкології та розробки  галузевих стандартів медичної допомоги та внутрішніх клінічних протоколів за напрямком онкологія, Національних рекомендацій (останні оформлені Грантом ВООЗ), більше 120 внутрішніх клінічних протоколів тощо. ДНП «НІР» є єдиною науково-дослідною установою такого профілю в Україні.
  16. Наукова діяльність є невід’ємною частиною і освітньої діяльності. Запроваджено післядипломну підготовку в інтернатурі та підвищення кваліфікації лікарів на заходах безперервного професійного розвитку (конференції, вебінари, семінари, майстер-класи, тренінги стажування для лікарів тощо).
  17. Безперервна активна співпраця та обмін досвідом ДНП «НІР» з:

закладами вищої освіти:

  • Національним медичним університетом імені О. О. Богомольця;
  • Національним університетом охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • Приватним вищим навчальним закладом “Київський медичний університет”
  • Вінницьким Національним медичний університет імені М. І. Пирогова,

науковими установами:

  • Інститутом експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р. Є. Кавецького НАН України;
  • Національним Науковим Центром Радіаційної Медицини тощо.

3 медичними коледжами м. Києва;

фаховими науковими товариствами та асоціаціями:

  • Українською асоціацією цитопатологів України;
  • Українською асоціацією онкохірургів України;
  • Українською асоціацією онкогематологів України;
  • Українською асоціацією онкоурологів України;
  • Українською асоціацією онкогінекологів;
  • Українською асоціацією мамологів України;
  • Українською асоціацією анестезіології та інтенсивної терапії.
  • [U1] товариством радіаційних онкологів України;
  • Украінським товариством фахівців з ядерної медицини тощо.

В.о. ученого секретаря,

к.мед.н.                                                                               Банковська Н.В.


Наукові результати 2023

Звіт науково-освітнього відділу за 2023 рік

Основні напрями наукової діяльності Національного Інституту Раку:

– створення та реалізація концепції органозберігаючих хірургічних втручань у хворих на рак з метою покращення якості їх життя;

– проведення багатоцентрових рандомізованих досліджень за принципами доказової медицини за участю 3 науково-дослідних інститутів НАН України, 3 інститутів НАМН України; 5 медичних університетів МОЗ України, Кембриджського університету (Великобританія),  16 онкологічних диспансерів та 7 лікувально-профілактичних закладів України

– включення новітніх технологій у стандарти діагностики та лікування з метою підвищення ефективності медико-біологічної та соціально-економічної реабілітації онкологічних хворих.

У 2017 р. авторським колективом (Бережна Н. М., Потебня Г. П., Колеснік О. О., Коноваленко В. Ф., Лісовенко Г. С., Діденко Г. В., Базась В. М., Храновська Н. М.) Національний інститут раку, Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р. Є. Кавецького НАН України отримано Державну премію України в галузі науки і техніки (хіміко-біологічні і медичні науки) за роботу “Фундаментальні основи реалізації механізмів протипухлинного захисту організму” запропоновано оригінальні технології виготовлення окремих протипухлинних вакцин на основі ксеногенних ембріональних протеїнів, які отримано з аутологічних пухлинних клітин. Ефективність таких вакцин підтверджено експериментально, зокрема їх включено до комплексної терапії хворих на рак шлунка та недрібноклітинний рак легені. Вагомим результатом ауто вакцинотерапії є достовірне підвищення майже на 20% показника загальної 5-річної виживаності у вакцинованих хворих.

Національним інститутом раку за останні роки укладено Меморандум про наукове співробітництво з Кавендішською лабораторією Кембриджського університету (Велика Британія); укладено Меморандум про співпрацю з Університетом Каліфорнії (Ірвін, США); укладено Меморандум про взаєморозуміння між Центром Молекулярної Імунології Республіки Куба та Національним інститутом раку; укладено Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я Республіки; Македонія та Національним інститутом раку; укладено угоду про спільну діяльність у галузі експериментальної та клінічної онкології з Біомедичним інститутом університету Клемсона (США); укладено угоду про науково-практичне співробітництво в галузі клінічної онкології з Госпіталем Університету ім. Яна Бизеля, Бидгощ, Польща; укладено угоду про науково-практичне співробітництво з Інститутом Онкології Південної Швейцарії (IOSI).

Національний інститут раку співпрацює з такими міжнародними установами:

  • Співробітництво з Національним центром онкології МОЗ Азербайджанської Республіки.
  • Співробітництво з Міжнародним агентством дослідження раку (МАДР) –
    International Agency for Research on Cancer (IARC).
  • Співробітництво з Італійською Дослідницькою Групою з вивчення Лімфом (FIL).
  • Співробітництво з Міжнародною консультативною діагностичною онлайн
    платформою iPath.
  • Співробітництво з Міжнародною лімфомною організацією пацієнтів
    (Lymphoma Coalition).
  • Співробітництво з діагностичною референтною лабораторією СDD, США
  • Спільні з МАГАТЕ регіональні проєкт науково-технічного співробітництва (RER/6/026; RER 6025-001; UKR/6/010). 
  • Результати візиту Комісії МАГАТЕ у Національному Інституті Раку в 2018 р.
  • Міжнародний проєкт Євросоюзу SOLETERRE
  • Міжнародний мультицентровий проєкт PAIN OUT International, присвячений подоланню (контролю) гострого болю в медичних установах
  • Міжнародна програма «Модернізація ядерної медицини в країнах центральної і східної Європи»

З 2018 року виконується 19 НДР: 1 фундаментальна, 16 прикладних, 2 ініціативні. 5 прикладних НДР, 1 фундаментальна НДР та 2 ініціативних НДР були завершені.

Виконання фундаментальних і прикладних досліджень у рамках  пріоритетних напрямів дало змогу досягти вагомих успіхів у вирішенні актуальних проблем у галузі клінічної онкології, розробки новітніх технологій диференційної діагностики передпухлинних та пухлинних процесів, розробки сучасних методів лікування хворих з використанням нанотехнологій.

На 2019 рік заплановано 5 нових НДР.

Завантажити конференції НІР 2019 р.