Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Національний інститут раку буде реорганізовано в державне некомерційне підприємство

Ср, 02/11/2022


Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив розпорядження «Про погодження реорганізації Національного інституту раку». (НІР)

До сьогодні НІР функціонував в організаційно-правовій формі – державна установа.

Однак заклади охорони здоров’я, які існують у формі бюджетних установ, не мають достатнього рівня самостійності, щоб забезпечити гнучку орієнтацію на потреби пацієнтів, оновлення матеріально-технічної бази, мотивацію працівників тощо. Власне статус бюджетних установ обмежує медичні заклади в можливості самостійного визначення цілей та пріоритетів для використання фінансування, а прийняття рішень з питань поточного управління та діяльності закладу є значною мірою забюрократизованими.

Для забезпечення закладу охорону здоров’я фінансової стабільності та управлінської самостійності, МОЗ запропонував змінити організаційно-правову форму закладів з державної установи на державне некомерційне підприємство.

Таке рішення дозволяє медичному закладу:

  • самостійно затверджувати структуру та штатний розпис;
  • визначати шляхи використання отриманих за договором коштів;
  • кошти, які надходять на розрахунковий рахунок більше не зв’язані казначейськими процедурами та можуть переноситися на наступний рік;
  • підприємство має можливість гнучкіше надавати платні послуги;
  • може самостійно визначати розмір оплати праці своїх працівників, а також системи мотивації співробітників у колективному договорі.

Важливо, що, окрім ефективнішого використання наявних фінансових та інших ресурсів, НІР після реорганізації в державне некомерційне підприємство також зможе укладати договори за Програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Нагадаємо, що у законтрактовані НСЗУ медичних закладах держава гарантує повну оплату з державного бюджету, згідно з встановленими тарифами, надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів (що передбачені Програмою медичних гарантій).

А пацієнти, у разі укладання медзакладом договору з НСЗУ, можуть безоплатно отримувати у ньому необхідні медичні послуги.

Недавні записи