Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Листопад – місяць обізнаності про рак підшлункової залози

Чт, 02/11/2023


За даними Національного канцер реєстру щороку в Україні діагностують приблизно 4500 нових випадків раку підшлункової залози. 70% хворих помирають вже на першому році від встановлення діагнозу, адже в половині випадків хворобу виявляють на пізніх стадіях. Середній шанс у пацієнта прожити рік після встановлення діагнозу становить 25%, а 5 років – лише 6%.

Через війну на 2024 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів.

Ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку. Щодня пацієнти та їх родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо захворювань на рак, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. А актуальна інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною.

Саме тому, сьогодні, спеціально до місяця обізнаності про рак підшлункової залози, разом з ГО «Українська спілка онкохірургів», при підтримці Servier Ukraine ми запустили та презентували в Ukrinform цикл з 7 відеопрограм про рак підшлункової залози в рамках інформаційного відеопроєкту «ОНКОсвідомість».

«ОНКОсвідомість» – це цикл відеопрограм, в яких провідні фахівці, досвідчені лікарі ДНП «Національний інститут раку» надають вичерпні відповіді на часті запитання пацієнтів та їх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради. Проєкт дозволить розширити межі обізнаності надавши тисячам українців спеціалізовану інформацію про такий агресивний вид захворювання як рак підшлункової залози.

«Рак підшлункової залози підступний — перші симптоми захворювання з’являються на пізніх стадіях і обумовлені здавленням пухлиною сусідніх органів та проявами інтоксикації.

Проте є ознаки, які повинні слугувати приводом візиту до лікаря. З-поміж інших це виражена загальна слабкість, незрозуміла втрата ваги тіла, болі в попереку, зниження працездатності тощо. Серед профілактичних заходів онкологічних захворювань визначальним є регулярні огляди у сімейного лікаря та, при необхідності, за направленням обстеження в спеціалізованих закладах охорони здоровʼя. У лікарнях, які законтрактовані з НСЗУ обстеження та лікування для пацієнтів є безкоштовними. Тільки свідомість та такі прості речі вже можуть наблизити нас до мінімального відсотка по смертності серед населення» — зазначила Олена Єфіменко, генеральна директорка ДНП «Національний інститут раку».

Переходьте на канал за посиланням, та слідкуйте за програмами. А ми напротязі місяця будемо ділитися з вами інформацією про рак підшлункової залози. Кожна з програм циклу про рак підшлункової залози буде зʼявлятися кожні 4 дні на YouTube-каналі проєкту на протязі листопада.