Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



ФАКТИ VS МІФИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КІСТКОВОГО МОЗКУ

Сб, 06/02/2021


Трансплантація кісткового мозку – це операція.

Н̶е̶в̶і̶р̶н̶о̶

Правильний термін – трансплантація гемопоетичних (кровотворних) стовбурових клітин. Забір стовбурових клітин у пацієнта або донора здійснюється з вени. Переливання стовбурових клітин також здійснюється виключно у вену (периферичну або центральну).

Для цього непотрібен наркоз або місцеве знеболення, процедура абсолютно безболісна.Непотрібно використовувати скальпель або інші інструменти, як під час звичайної операції.Непотрібні стерильні умови. Потрібно лише поставити центральний або периферичний венозний катетер. Забір клітин здійснюється за допомогою спеціального приладу – клітинного сепаратору.

Лікар задає параметри і апарат виконує забір. Процедура триває 4-6 годин. Одразу після процедури пацієнт або донор може бути відпущений додому.

Трансплантацію кісткового мозку слід роботи, коли інше лікування вже не допомагає.

Н̶е̶в̶і̶р̶н̶о̶

Як і кожна процедура, лікувальний метод трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин має бути проведена своєчасно.

Існує перелік показань та протипоказань для проведення як аутологічної, так і алогенної трансплантації.Якщо провести процедуру вчасно, то ефективність лікування збільшується в 2 рази.

Якщо запізнитися, то у трансплантації буде відмовлено з ряду причин:

1. Було проведено так багато курсів терапії, що забір стовбурових клітин при аутологічній трансплантації буде неможливий (виснаження ресурсів кісткового мозку);

2. Було проведено так багато курсів терапії, що трансплантація буде пов’язана з дуже високим ризиком ускладнень, тобто ризик переважає над перевагами;

3. Пухлина після численних курсів терапії просто не буде чутлива до жодного методу лікування.

І це найважливіше!

Трансплантацію слід провести вчасно!

ПОРАДИ ВІД ЛІКАРЯ-ГЕМАТОЛОГА ЄВГЕНА КУЩОВОГО