Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Обговорення сучасних статистичних методів. Професійний підхід

Сб, 03/02/2024


Удосконалення та реформування, як наукової, так і галузевої медичної статистики та створення інформаційних статистичних баз в системі єдиного інформаційного поля охорони здоров’я має надзвичайно актуальне значення.

В рамках обміну досвідом, та наукової співпраці на засідання апаратної наради Національного інституту раку 02.02.2024 року з лекцію на тему: «Використання статистичних методів у медичних дослідженнях. Аналіз характерних помилок» презентував   Гур’янов Віталій Григорович, доцент кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Тема презентації є актуальною для науковців, лікарів та інтернів, та допомагає вирішувати  практичні завдання в науковій та практичній сфері охорони здоров’я України.

Окрім цього, зацікавило проведення порівняльного аналізу «глибини» і коректності використання методів біостатистики в українських і закордонних наукових виданнях.

В матеріалах представлені: стандартні та спеціалізовані статистичні пакети, (зокрема MedStat та мова програмування R-statistics), методи описової статистики, «складніші» методи статистики (в які включені: кількісна оцінка клінічного ефекту, показники відношення  шансів (OR), відносного ризику (RR), числа хворих, що потрібно пролікувати (NNT), їх однофакторний аналіз, побудова кривих виживання, поправка Бонферроні тощо) та «поглиблені» методи статистичної обробки даних.

За результатами аналізу помилок застосування стандартних, «складніших» та «глибинних» методів статобробки Віталієм Григоровичем були надані рекомендації для авторів та рецензентів вітчизняних публікацій:

  • використовувати тільки спеціалізовані статистичні пакети;
  • використовувати параметричні та непараметричні критерії;
  • приділяти увагу коректності використання методів множинних порівнянь (поправка Бонферроні), при проведенні аналізу залучати методи багатофакторного аналізу даних.

Автором представлений «Посібник з Біостатистики. Аналіз результатів медичних досліджень у пакеті EZR (R-STATISTICS) та презентований для науковців «ДНП «Національний інститут раку» та переданий до бібліотечного фонду.

Щиро вдячні Віталію Григоровичу  Гур’янову Віталію за змістовну актуальну лекцію та плідну професійну співпрацю з фахівцями-експертами та молодими спеціалістами Національного інституту раку!

Отриманий досвід безцінний!

Недавні записи