Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Вакцинація в онкологічній практиці

Сб, 03/02/2024


Виникає багато питань як у лікарів так і у самих пацієнтів щодо доцільності вакцинації при онкозахворюваннях, безпечності вакцинації для онкохворих пацієнтів, покази та протипокази, ускладнення, а також – які вакцини кращі, які наявні в Україні, які безпечніші, нормативно – правові аспекти, тощо.

Серед пацієнтів і навіть серед лікарів можна почути прямо протилежні думки, чи є онкозахворювання причиною не робити щеплення, наприклад,
ід грипу та КОВІД-19 тощо.

З метою нівелювання ряду питань, та отримання розʼяснень стосовно вакцинації працівників Національного Інституту раку та онкохворих пацієнтів, запрошений на апаратну нараду до Інституту Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, розповів про вакцинацію в онкологічній практиці.

«Так ось, чи можна вакцинуватися онкохворим? Відповідь дуже проста. Не просто можна, а потрібно!…» — наголосив Федір Лапій.

Національні рекомендації країн євроспільноти та інших розвинених країн виділяють пацієнтів з онкопатологією як пріоритетну групу для вакцинації.

З весни 2021 року в Україні серед пацієнтів, які мають хронічну патологію, саме пацієнти з онконедугами були визначені як пріоритетна група для вакцинації від КОВІД.

Вакцинація для онкопацієнтів потрібна та безпечна. Це стосується і рутинних щеплень.

Проте в залежності від типу лікування онкохворого, вакцинацію інколи потрібно відтермінувати.

Це питання регулюється наказом МОЗ № 2070 щодо протипоказань до вакцинації.
У документі є окремий розділ, що стосується щеплення пацієнтів з онкопатологією.

NB

Слід зазначити, що Україна зараз перебуває в епідемічному сезоні з грипу та ГРВІ.

За даними щотижневого моніторингу, реєструється стабілізація кількості захворювань на COVID-19 та збільшується кількість випадків грипу.

Враховуючи ці дані, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією.