Наукові співробітники
Кононенко Олексій Анатолійович
Стаховський Олександр Едуардович
Стаховський Едуард Олександрович
Хірурги-онкологи
Тимошенко Андрій В’ячеславович
Відділ пластичної та реконструктивної онкоурології був організований в Національному Інституті Раку у 2008 році. Однак, всі співробітники клініки на чолі з професором Стаховським Едуардом Олександровичем, раніше працювали у відділі пластичної та реконструктивної урології Інституту Урології АМН України та є послідовниками школи Карпенка Віктора Степановича.
Проф. Карпенко був учнем відомого донецького хірурга Каро Томасовича Овнантаняна та в період з 1969 по 1987 рр. очолював Інститут Урології та Нефрології в м. Києві. Під керівництвом професора Карпенка була виконана перша в Україні трансплантація нирки в 1963 році.
Клініка завжди була лідером урології в Україні і за часів Радянського Союзу. В 1987 році в клініці була виконана перша в Українській Республіці трансуретральна резекція передміхурової залози при доброякісній гіперплазії простати.
В 1993 році вперше в Україні виконано радикальну цистектомію з наступною ілеоцистонеопластикою (формуванням сечового міхура з сегменту тонкої кишки). З середини 90-х в клініці виконуються радикальні нефректомії трансабдомінальним доступом, який є найбільш оптимальним та використовується в усьому світі.
Методика кишкової пластики сечоводу, запроваджена проф. Карпенко, до сьогодні не має аналогів при протяжних пошкодженнях сечоводу, залишається альтернативою нефректомії, а клініка має найбільший досвід подібних операцій на пострадянському просторі.
З 1996 року клініку очолив учень В. С. Карпенка, доктор медичних наук, професор – Стаховський Едуард Олександрович, який керує і на сьогодні. Дуже багатий хірургічний та науковий досвід клініки пластичної та реконструктивної урології в питаннях онкоурології став причиною зміни клінічної бази та входження її в структуру Національного Інституту Раку в 2008 році.
Сучасне науково-дослідне відділення пластичної та реконструктивної онкоурології вже протягом 10 років спеціалізується на лікуванні раку простати, сечового міхура, нирки, яєчка, статевого члена. Займається проблемами реконструктивної та пластичної урології (структури сечоводу та уретри, гідро- і уретерогідронефроз, хвороба Пейроні, вроджені аномалії сечовивідних шляхів, міхурово-піхвові нориці). Має багаторічний досвід ендоскопічної урології, що дає можливість виконувати численні оперативні втручання малоінвазивними методами, без розрізу, та допомагати пацієнтам з гіперплазією передміхурової залози, сечокам’яною хворобою, непротяжними стриктурами уретри.
Співробітники відділення постійно проходять стажування за кордоном, що дозволило з 2006 року розвивати напрямок лапароскопічної онкоурології та виконувати операції на нирках та простаті через маленькі розрізи на шкірі, що має численні переваги перед відкритими оперативними втручаннями.
Сьогодні клініка не зупиняється на досягнутому, активно пропагує виконання органозберігаючих оперативних втручань при пухлинах нирок. В клініці за останні 5 років виконано більше 500 таких операцій, що дозволяє зберегти функції нирок, попередити розвиток хронічної ниркової недостатності, підвищити якість життя пацієнта.
Оригінальні методики відкритої аденомектомії, які дозволяють виписати пацієнта на 5 добу зі стаціонару, не мають аналогів в Україні. Наукова тематика відділу направлена сьогодні на розробку методів лікування раку нирки та сечового міхура, на підвищеня тривалості та якості життя пацієнтів.
Наукові співробітники постійно приймають участь в міжнародних конференціях з доповідями робіт, які виконуються в клініці. В минулому році робота по резекції нирок при метастатичному нирково- клітинному раці була визнана найкращою на Всесвітньому з’їзді урологів у Ванкувері (SIU 2014) та Європейському з’їзді урологів в Стокгльмі.
Нові ідеї, сучасні погляди на урологію, великий клінічний досвід, постійна участь в міжнародних конференціях та стажування в провідних клініках Європи дозволяють проф. Стаховському продовжувати почату проф. Карпенком шляхетну справу- надавати висококваліфіковану урологічну допомогу населеню, вести активну наукову роботу та керувати однією з найбільш прогресивних на сьогоднішній день клінік в Україні.
На сьогодні наукові співробітники науково-дослідного відділення онкоурології працюють над проектом: «ВИЗНАЧИТИ ШЛЯХИ ЗМЕНШЕННЯ ІНВАЛІДИЗАЦІЇ ХВОРИХ З ЛОКАЛІЗОВАНИМ РАКОМ НИРКИ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ, НЕОАДЮВАНТНОЇ ТАРГЕТНОЇ ТЕРАПІЇ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ»
Відповідальний за науку: провідний науковий співробітник
Войленко О.А.
Лікарі та наукові співробітники відділу проходять стажування з питань діагностики та лікування хворих на онкологічну та онкоурологічну патологію в провідних клініках світу, а саме:
Контакти відділення:
Київ, вул. Юлії Здановської 33/43 Національний інституту раку, Клініка №2, відділення онкоурології
Телефон: +38 (044) 257-43-19
Електронна адреса: [email protected]