Відділення анестезіології та інтенсивної терапії Національного інституту раку – це велика потужна служба, у складі якої працює 31 лікар. Медичний персонал відділення забезпечує роботу 17 операційних та проведення понад 5000 оперативних втручань на рік. У відділенні функціонує 28 ліжок для проведення інтенсивної терапії хворих. Колектив відділення робить можливим виконання надскладних, травматичних операцій у пацієнтів, обтяжених важкою супутньою патологією та їх відновлення в післяопераційному періоді; здійснює консультативну роботу; виступає лідером у впровадженні нових методик знеболення, лікування та післяопераційного відновлення. Відділення також є клінічною базою для післядипломної освіти.
Служба анестезіології та інтенсивної терапії в Національному інституті раку була створена в 1967 році. Її організаторами та першими керівниками були Нижній Леонід Володимирович та Лютов Борис Миколайович. Через півтора десятки років завідувачкою стала Шевченко Ніна Василівна. В 1987 році велике відділення реанімації та інтенсивної терапії було розділено на 2 відділення: ВАІТ 1 та ВАІТ 2 – з метою підвищення ефективності анестезіологічного супроводу в різних хірургічних відділеннях. Після переїзду в новий хірургічний корпус у 2012 році відбулося повторне злиття ВАІТ 1 та ВАІТ 2. Однак у 2016 році знову повернулися до структури з двома анестезіологічними відділеннями. У різні періоди відділеннями завідували: Анатолій Валентинович Юспін, Лариса Миколаївна Каковська, Іван Володимирович Єгоров – ВАІТ 1; ВАІТ 2: Борис Миколайович Лютов, Василь Антипович Рибченко (на час служби Лютова в Афганістані), Микола Іванович Музика, Галина Василівна Наумчук. З 2012 року об’єднану реанімацію очолив Костянтин Дмитрович Сидоренко, в 2016 році після роз’єднання він залишився завідувачем ВАІТ1, а завідувачем ВАІТ2 призначено Сергія Володимировича Ушакова.
В 1971 році на клінічній базі було організовано науково-дослідне відділення анестезіології, інтенсивної терапії та гемосорбції. Першим керівником відділення став канд. мед. наук В. А. Лисецький (з 1983 р. – д-р мед. наук), який зібрав команду однодумців. До неї увійшли старші наукові співробітники: І.В. Старосельський, В.Д. Люлькін, О.П. Кабан, М.М. Журко, Л.М. Гуніна, молодші наукові співробітники О.В. Фокін, В. Скляр, О.Я. Бараш, І.В. Єгоров. Зусилля колективу були спрямовані на вивчення клінічної ефективності гемосорбції та лімфосорбції в комплексному лікуванні онкохворих, дослідження напівтотального опромінення, системної хіміотерапії, хіміотерапії на фоні гіперглікемії, проблем лікування гнійно-запальних ускладнень хірургічних втручань тощо. Лікарі відділення брали активну участь у лікуванні громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Вони вперше застосували пересадку кісткового мозку і гемосорбцію в опромінених на ЧАЕС хворих, УФО крові у лікуванні онкохворих. У 1990 році відділення очолив д-р мед. наук, проф. О.П. Кабан. За час роботи у відділенні було виконано понад 1000 гемосорбцій, захищено 4 докторські і 4 кандидатські дисертації.
В 2007 році нетривалий час науковий відділ очолював д.м.н. Олійник О.М.
2008 рік розпочав нову сторінку в історії науково-дослідного відділення анестезіології та інтенсивної терапії, яке очолив енергійний та цілеспрямований канд. мед. наук (із 2013 р. – д-р мед. наук ) І.І. Лісний. Працівники відділення добре усвідомлюють, що широкий поступ нових медичних технологій, зміна уявлень про патофізіологію болю, проведення високоінвазивних операцій, а також зростання тривалості й обсягу хірургічних втручань (особливо в онкології) актуалізують проблему пошуку шляхів оптимізації їхнього ефективного анестезіологічного забезпечення. Саме над цим завданням нині активно працюють лікарі відділення. Наукова тематика охоплює також ведення періопераційного періоду в онкохірургії з урахуванням особливостей цієї категорії пацієнтів. Основні напрямки досліджень: гострий і хронічний біль, реґіонарна анестезія, тромбопрофілактика в онкології, нутрітивна підтримка онкохворих тощо.
Наукові співробітники та лікарі відділення беруть активну участь у вітчизняних і міжнародних конференціях, на яких представляють результати клінічних досліджень. Проф. Лісний І. І. очолює асоціацію ERAS в Україні. Окрім цього керівник відділення І.І. Лісний є ініціатором проведення у різних містах України науково-практичних семінарів: «Лікування гострого та хронічного болю в онкології. Служба лікування гострого болю», «Сучасна стратегія відновлення хворих після оперативних втручань в онкохірургії». Такі заходи є продуктивною формою обміну досвідом. У науковому доробку колективу – публікації у фахових виданнях.
Зараз насамперед діяльність відділення – це складна злагоджена щоденна клінічна робота великого колективу професіоналів, великий потік складних пацієнтів, унікальний досвід співробітників, які з дня у день беруть участь у порятунку людських життів.
Фахівці видділення:
Співробітники ВАІТ 1:
Пікульський Володимир Володимирович
Дениско Олександр Олександрович
Співробітники ВАІТ 2:
Співробітники науково-дослідного відділення: