Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Науково-дослідне відділення пухлин голови та шиї


Історія створення відділення пухлин голови та шиї

У 1971 році в клініці інституту вперше в Україні було відкрито відділення пухлин голови та шиї. Першим завідувачем відділення був В.С. Процик, а першим науковим керівником відділення – професор С.М. Слінчак, якого в 1975 році змінив професор І.Т. Шевченко.

З 1976 по 1985 роки керівником відділення була к.м.н. Л.І. Трушкевич. З 1985 по 2022 роки науково-дослідне відділення очолював професор В.С. Процик. З 2022 року в.о. завідувача науково-дослідного відділення – д.м.н. О.В. Кравець.

За останні 5 років співробітниками відділення було опубліковано 52 наукових роботи, у тому числі 31 стаття у фахових журналах, отримано 6 патентів на винахід, підготовлено  методичні рекомендації – 2, інформаційні листи – 3, доповіді на наукових форумах – 16.

Відділення розраховане на 40 стаціонарних ліжок та оснащене сучасним обладнанням, що дозволяє виконувати увесь обсяг хірургічних втручань, включаючи сучасні високотехнологічні та малоінвазивні операції.

Основні нозології:

Злоякісні пухлини губи, ротової порожнини, ротоглотки, носоглотки, гортані, гортаноглотки, слинних залоз, порожнини носа та придаткових пазух носа, верхньої та нижньої щелеп, рак щитоподібної залози, рак і меланома шкіри голови та шиї, меланома слизових оболонок голови та шиї, пухлини орбіт, передпухлинні захворювання шкіри та слизових оболонок голови та шиї.

Доброякісні органні та позаорганні пухлини голови та шиї – змішані пухлини слинних залоз, невриноми, хемодектоми, амелобластоми, кісти.

Основні напрямки діяльності відділення:

  • Розробка та оптимізація методів діагностики та комбінованого лікування злоякісних пухлин голови та шиї.
  • Операції при пухлинах ротової порожнини, ротоглотки, гортані та гортаноглотки різного обсягу, у тому числі малоінвазивні трансоральні та ендоларингеальні мікрохірургічні СО2 лазерні резекції, а також малоінвазивні ендоскопічні резекції із застосуванням системи Rubina NIR ICG.
  • Хірургічні втручання при новоутвореннях порожнини носа та придаткових пазух носа. При великих пухлинах, що поширюються на основу черепа виконуються краніо-фаціальні резекції.
  • Операції на слинних залозах, щитоподібній залозі. При операціях на привушній слинній залозі, у разі потреби, виконується мікрохірургічна реконструкція лицевого нерва.
  • Реконструктивно-відновні хірургічні втручання після видалення злоякісних новоутворень органів голови та шиї із застосуванням регіонарних та мікрохірургічних тканинних клаптів.
  • Реконструкція кісток лицевого скелета аутологічними тканинами  та алогенними матеріалами із застосуванням 3D комп’ютерного моделювання.
  • Дослідження прогностичного та предиктивного значення епігенетичних біомаркерів (мікроРНК) у хворих на плоскоклітинний рак голови та шиї.

Фахівці відділення:

Коробко Евгеній Володимирович

Мосін Олег Анатолійович

Петренко Людмила Іванівна

Процик Володимир Семенович

Трембач Олександр Михайлович

Чичула Руслан Евгенійович

Чупрін Ігор Миколайович

Контакти відділення: м.Київ, вул. Юлії Здановської 33/43 Національний інституту раку, Клініка №1, поверх 2, відділення пухлин голови та шиї. Телефон: +380 98 304 77 06