Ендоскопічне відділення НІР надає послуги з діагностики онкологічної патології на ранніх стадіях, для достовірної та точної діагностики передракових станів шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів.
Завдяки злагодженій роботі колективу та адміністрації закладу, зокрема в.о. директора інституту раку Шипко А.Ф., з червня 2022 року в ендоскопічне відділення Національного інституту раку було оснащене сучасною ендоскопічною технікою. То ж співробітники відділення використовують новітнє ендоскопічне обладнання Olympus EVIS X1 CV 1500, що відповідає останнім японським стандартам якості та новітнім технологіям в медицині. Дана ендоскопічна система об’єднує в собі сучасні найкращі рішення для діагностики захворювань органів шлунково-кишкового тракту та органів дихання, серед них:
- Повнофокусне зображення (EDOF). Технологія забезпечує бездоганне фокусування зображення, що значно підвищує точність діагностики. Стабільність картинки забезпечується за рахунок поєднання двох зображень з різними фокусними відстанями.
- Режим подвійного фокусу. Режим змінює фокусне положення лінзи на дистальному кінці ендоскопа та активується натисканням однієї кнопки на панелі керування. Ця функція дає можливість фахівцю максимально докладно розглянути область, що досліджується, на відстані до 2 міліметрів.
- Дихроматична візуалізація у червоному кольорі (RDI).
Технологія дозволяє з максимальною точністю визначати джерело внутрішніх кровотеч. RDI покращує видимість кровоносних судин, розташованих глибоко у тканинах. Цей оптичний режим випромінює світлові хвилі лише трьох кольорів – зеленого, жовтого та червоного. Це дозволяє точніше встановити джерело кровотечі, прискорити гемостаз та підвищити ефективність ендоскопічної маніпуляції загалом. - Корекція кольору (TXI). Для посилення текстури зображень Olympus впровадив технологію TXI. Тепер ідентифікувати потенційні та існуючі ушкодження – запалення, плоскі аденоми – значно простіше. Режим дає реалістичну, чітку та яскраву картинку.
- Оптичний вузькоспектральний режим (NBI): вже відома, потужна оптична технологія, що довела свою ефективність, яка дозволяє проводити надійну оптичну діагностику за рахунок створення сильного контрасту між капілярами і навколишньою слизовою оболонкою. NBI допомагає виявити утворення на ранній стадії, а також забезпечує детальну, високо контрастну візуалізацію для кращого визначення типу за міжнародними класифікаціями. NBI підвищує якість діагностики.
З метою надання послуг лікувальної ендоскопії також використовується новітнє електрохірургічне обладнання від компанії Olympus, що дозволяє лікарям проводити розтин, коагуляцію та резекцію з впевненістю у застосуванні загальновизнаних та надійних терапевтичних методик. У комбінації з електрохірургічним генератором Olympus ESG-300, використовується аргоноплазмовий коагулятор Olympus APU-300 для забезпечення якнайвищої якості поверхневого гемостазу.
У своїй практичній діяльності з метою онкоскринінгу населення, діагностики та лікування онкологічних захворювань, особливо на ранніх стадіях, паліативній ендоскопічній допомозі хворим лікарі відділення використовують наступні види ендоскопічних послуг:
Діагностична ендоскопія:
- Відеоезофагогастродуоденоскопія
- Відеоколоноскопія
- Відеоректосигмоскопiя (РСС)
- Відеобронхоскопія
- Хромогастроскопія та хромоколоноскопія
- NBI-хромоендоскопія
- Забір матеріалу для гістологічного та цитологічного дослідження
- Уреазний тест
- РПХГ (ендоскопiчна ретроградна панкреатохолангiографiя)
Лікувальна ендоскопія:
- Ендоскопічна електроексцизія і електрокоагуляція поліпів стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки
- Ендоскопічна електроексцизія і електрокоагуляція поліпів прямої та ободової кишок
- Видалення післяопераційних лігатур
- Ендоскопічна балонна дилатація рубцевих звужень анастомозів
- Видалення та встановлення внутрішньо стравохідних стентів
- Видалення та встановлення стентів трахеобронхіального дерева
- Ендоскопічна гастростомія (PEG) / видалення ендоскопічної гастростоми (PEG)
- Ендоскопічна зупинка шлунково-кишкових кровотеч (електрична коагуляція / аргоноплазмова коагуляція)
- Ендоскопічна абляція метаплазій слизової
- Ендоскопiчна установка бiлiарного та панкреатичного стента
- Ендоскопiчна папiлосфiнктеротомiя під час РПХГ
- Ендоскопiчна дилятацiя дуоденального сосочка (балонна) під час РПХГ
- Ендоскопічна підслизова диссекція слизової оболонки, ESD
- Ендоскопічна резекція слизової оболонки, EMR
Співробітники відділення:
Разумейко Ірина Володимирівна – завідувач ендоскопічного відділення
Супрун Галина Олександрівна
Старкова Ірина Володимирівна
Колесніков Андрій Юрійович
Чернишова Олена Павлівна
Скобай Галина Анатоліївна
Крук Тетяна Іванівна
Балаян Яна Сергіївна
Беніцька Лілія Михайлівна
Контакти відділення – e-mail: [email protected]