Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: Безперервне підвищення кваліфікації лікарів на базі ДНП «НІР»

Пн, 19/06/2023


ДНП «НІР», як провідний науково-дослідний медичний заклад з онкологічної допомоги в 2022 році впровадив систему безперервного професійного розвитку (БПР) для лікарів та Центром Тестування МОЗ України присвоєно статус Провайдера БПР для медичних працівників за напрямками хірургія, онкохірургія, онкологія, радіологія, радіаційна безпека, променева діагностика, онкогематологія тощо.
Зокрема, з завідувачкою науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів та ад‘ювантних методів лікування, професором Іриною Крячок було організовано та проведено 2 заходи БПР (семінари), на яких підвищили кваліфікацію більше 40 лікарів.

Відповідно до вимог Постанови КМУ від 14 липня 2021 року № 725 «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників», працівники сфери охорони здоров’я після здобуття вищої освіти та отримання сертифіката лікаря-спеціаліста, зобов’язані здійснювати безперервний професійний розвиток.
Відповідно до Наказу МОЗ від 22 лютого 2019 року №446 “Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів” (зі змінами), лікарі зможуть проходити навчання щорічно шляхом відвідування заходів БПР (майстер-класів, вебінарів, семінарів, фахових шкіл, конференцій тощо) на базі інституту. Це дозволить нашим фахівцям активно бути конкурентним та отримувати нові навички одразу після появи цих технологій та практик в медичній галузі.


З проходження таких заходів підвищення кваліфікації лікарю Провайдером БПР видається відповідний сертифікат або посвідчення із вказаними годинами навчання та присудженими балами БПР. Вимоги до таких сертифікатів врегульовані Центром Тестування МОЗ. Усі ці відомості необхідно буде відобразити лікарю у своєму портфоліо для проходження подальшої щорічної атестації.

НАГАДУЄМО, ЩО ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ МОЗ України:
у 2022 році для атестації необхідно подати щонайменше 100 балів БПР, отриманих у 2020 та 2021 роках.
У 2023 році для атестації необхідно подати щонайменше 100 балів БПР, отриманих у 2020, 2021 роках, та бали БПР, отримані у 2022 році. Мінімальна кількість балів БПР, яка має бути підтверджена за річний період, у 2022 році не є обов’язковою.
У 2024 році для атестації необхідно подати щонайменше 100 балів БПР, отриманих у 2020, 2021 роках, та щонайменше 50 балів БПР, отриманих у 2022, 2023 роках.
У 2025 році та наступних роках для атестації необхідно подавати щонайменше 50 балів БПР за кожен попередній рік.
Процедуру атестації відповідно до вимог спрощено, Лікар не має подавати звіт про професійну діяльність за останні 3 роки. Співбесіду з атестаційною комісією було також скасовано.
Лікар повинен надати індивідуальне освітнє портфоліо (ОП) на 1 сторінку. Бланк ОП вказаний в додатку 2 Порядку проведення атестації лікарів. Щороку лікар записує в освітнє портфоліо своє підвищення кваліфікації та засвідчує його у керівника свого закладу.
Особисте освітнє портфоліо (ООП) формується лікарем самостійно та подається у відділ кадрів не пізніше 1 березня. Відділ кадрів перевіряє подані дані, аналізує подану інформацію і подає до затвердження керівнику закладу (до 18 березня), після узагальнює і направляють звіт (кількість осіб) та план атестації та проходження підвищення кваліфікації (БПР) та стажування до Департаменту охорони здоров’я у порядку визначеному відповідним наказом МОЗ України від 18.08.2021 №1753.
Відповідно до поданих звітів лікарям, у яких відсутня мінімальна кількість балів БПР за 2021 рік або 2022 рік, слід пройти підвищення кваліфікації (курси тематичного удосконалення) вже на базі закладу післядипломної освіти.

Недавні записи