Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Мовембер: 5 фактів про рак простати

Пт, 25/11/2022


Листопад традиційно вважається місяцем обізнаності про чоловіче здоров’я, тому лікарі Національного інституту раку та тисячі чоловіків в усьому світі долучаються до інформаційної компанії Мовембер.

Впродовж листопада вони відрощують вуса, змінюючи свій звичайний імідж на вусачів, – це привертає увагу оточуючих і є початком розмови про існуючі проблеми чоловічого здоров’я – рак простати та рак яєчка і чоловічу депресію.

Кампанія направлена на поширення інформованості суспільства до найчастіших онкологічних проблем сильної статі має на меті підвищення виявлення захворювань на ранніх стадіях, коли хвороба є виліковною.

В Україні щорічно діагностується майже 8000 нових випадків захворювання і, нажаль, кожний 5-й не переживає і року з моменту діагнозу, що пов’язано з високим виявленням запущених невиліковних cтадій хвороби. Близько 40% пацієнтів виявляються на ранніх стадіях, коли можливо провести оперативне лікування або променеву терапію і перемогти недуг.

Національний Інститут Раку і одним з основних установ нашої держави, де консультується кожний 5-й новий випадок раку простати. За останні 5 років в інституті проведено понад 1000 оперативних втручань як відкритим так і малоінвазивним лапароскопічним методом. Понад 500 пацієнтів проліковано в відділенні променевої терапії.

Наші лікарі є активними учасниками кампанії Мовембер з 2014 року, постійно приймають участь в телевізійних ефірах та шоу де розповідають про найчастіші онкозахворювання чоловіків.
Тож відрощуємо вуса та разом «Змінимо обличчя чоловічого здоров’я».

До вашої уваги 5 фактів про рак простати, які має знати кожен.

  1. РАК ПРОСТАТИ – ОДНЕ ІЗ НАЙБІЛЬШ НАЙПОШИРЕНИХ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ У ЧОЛОВІКІВ
    Рак простати (ракова пухлина передміхурової залози, РПЗ) – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози та вважається одним із найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків по усьому світі. За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить в п’ятірку хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі.
  2. РАК ПРОСТАТИ НАЙЧАТІШЕ ВИНИКАЄ У ЧОЛОВІКІВ, ЯКИМ ПОНАД 65 РОКІВ
    Близько 80% раку простати діагностується у чоловіків у віці 65 років і старше, і рідко – у чоловіків до 40 років.
  3. ОСНОВНІ ГРУПИ РИЗИКУ РАКУ ПРОСТАТИ – ВІК І ГЕНЕТИЧНА СХИЛЬНІСТЬ
    Як правило, ризик розвитку раку простати збільшується пропорційно до віку чоловіка. В групі ризику розвитку раку простати – чоловіки старшого та похилого віку, а також ті, у кого виявлена спадкова генетична схильність до цього захворювання, оскільки хтось із їхніх близьких родичів (батько чи брат) страждав від РПЗ. Нещодавні дослідження показують, що ожиріння може збільшувати ризик розвитку раку передміхурової залози.
  4. РАК ПРОСТАТИ ЧАСТО ПРОТІКАЄ БЕЗСИМПТОМНО
    Зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте повільно, а більшість чоловіків мають певні форми раку простати без жодних зовнішніх симптомів захворювання, і саме це ускладнює діагностику на ранніх стадіях.
  5. ОПТИМАЛЬНИЙ СПОСІБ ПРОФІЛАКТИКИ – РЕГУЛЯРНІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем (терапевтом чи сімейним лікарем) щодо необхідності онкологічного скринінгу – спеціального обстеження осіб, які не мають клінічних симптомів захворювання, з метою виявлення раку на більш ранній стадії. Ректальне пальцеве дослідження простати є обов’язковим обстеженням, під час якого можуть бути виявлені ущільнення простати, наявність яких виключає злоякісну пухлину. Одним із поширених видів медичних досліджень для діагностики раку передміхурової залози є аналіз крові для визначення рівня ПСА. Підвищення рівня ПСА може вказувати як на рак простати, так і на інші серйозні захворювання або порушення (наприклад, збільшення розміру передміхурової залози або наявність інфекції).

Якщо виникають симптоми раку простати, то вони найчастіше проявляються:

  • різними розладами та порушеннями сечовипускання: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), важко почати сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання;
  • кров’ю в сечі або спермі;
  • болем в спині, стегні або в тазу, що не зникає;
  • болісною еякуляцією.

При виявлені одного чи декількох симптомів раку простати негайно проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем чи терапевтом. Зверніть увагу, що всі ці симптоми не завжди є проявами раку передміхурової залози, а можуть бути пов’язані й з іншими серйозними захворюваннями.