Національний інститут раку отримав новий лінійний прискорювач та комплекс сучасного обладнання, який дозволить покращити допомогу пацієнтам.
Національний інститут раку за останній рік провів значну роботу з оновлення лікувально-діагностичної бази. Одним з найголовніших надбань за державний кошт є сучасний лінійний прискорювач VARIAN Halcyon, який було введено в поточну експлуатацію у четвер.
Новий апарат дозволить фахівцям інституту застосовувати такі методики лікування як IMRT, RapidArc та IGRT, що раніше були доступні лише в приватних клініках. Це означає, що лікарі зможут ь проводити та керувати процесом опромінювання пухлин з набагато більшою точністю, використовувати вищі дози опромінювання й одночасно скоротити до мінімуму вплив на навколишні здорові тканини. Потужність прискорювача дозволяє проводити сеанси лікування для 80 пацієнтів на день.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав Національний інститут раку, подякував керівництву за плідну працю в умовах російського вторгнення і відзначив важливу роль сучасного обладнання у протистоянні онкологічним захворюванням.
“Встановлення надсучасного лінійного прискорювача новітньої моделі в інституті раку сьогодні насправді значить куди як більше, ніж просто планове оновлення обладнання. Це справжній порятунок для людей, які раніше чекали своєї черги на сеанс місяць або два. Це шанс отримати швидке та ефективне лікування для пацієнтів з районів активних бойових дій, де більшість медичних закладів вщент знищено. І це можливість для нашої системи охорони активніше боротись за кожне життя в умовах війни”, – наголосив міністр.
Окрім лінійного прискорювача, Відділення дистанційної променевої терапії НІР отримало також єдиний в Україні апарат рентген-терапії Xstrahl для опромінення поверхневих новоутворень із системою симуляції дози. Загалом, за півроку війни Національний інститут раку за державний кошт майже повністю оновився, відремонтував та переобладнав всі відділення з метою відповідати викликам, які ставить перед онкологічною медициною сьогодення.
Зокрема, було оновлено молекулярно-генетичну лабораторію, “парк” ультразвукових приладів, увесь спектр операційного обладнання, значно покращені алгоритми реконструктивних операцій (зокрема відтепер доступна відновлювальна мікрохірургія після операцій на голові та обличчі). Відділення інтенсивної терапії обладнане новими апаратами підтримки дихання, системами гемодіалізу та засобами діагностики. Крім того, було відкрите нове відділення трансплантації кісткового мозку.
“Кожного дня завдяки увазі Президента України, допомозі органів влади, МОЗУ, фондам, волонтерам, ми наближаємося до Перемоги над раком. Наша країна завжди давала медичну освіту найвищого рівня, в інституті великий досвід лікарів-експертів, а найсучасніше устаткування яким ми зараз оснащуємо наш Національний інститут раку робить його потужнішими, і країну нашу в наданні медичної допомоги онкохворим — провідною.” зазначив в.о. директора Національного інституту раку Андрій Шипко.
Також, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав оновлені операційні та ознайомився з роботою найсучаснішого обладнання яке було закуплено та встановлено за час війни та рятує життя онкохворим зі всієї країни.
Національний інститут раку, є найбільшою онкологічною установою в Україні. З 2014 року (початок війни росії з Україною) Національний інститут раку «взяв на себе» відповідальність за пацієнтів зі окупованих територій «АРК Крим, Донецька та Луганська область».