Вперше, згідно з новими стандартами МОЗ, Національний інститут раку було включено в перелік баз стажування лікарів-інтернів.
На виконання завдання в.о. директора Національного інститут раку Андрія Федоровича Шипко, колектив інституту підготував та подав документи в МОЗ України та був включений в перелік баз стажування лікарів інтернів Міністерства охорони здоров’я України, де практичну підготовку будуть проходити лікарі-інтерни за 5-ма спеціальностями: «Анестезіологія та інтенсивна терапія», «Внутрішні хвороби», «Патологічна анатомія» «Радіологія», «Хірургія».
Розроблені всі необхідні документи навчально-методичного супроводу в інтернатурі (з врахуванням міжнародних та локальних протоколів надання медичної допомоги НІР, Європейські рекомендації) що відповідає найвищим критеріям оцінювання та вимогам до бази стажування лікарів інтернів МОЗ України.
Національний інститут раку один з найстаріших наукових закладів охорони здоров’я, який поєднує складний унікальний клініко-діагностичний, науковий і освітній досвід фахівців з моменту свого заснування. Освітній процес в Національному інституті раку здійснюється з перших років заснування (з 1921 року, коли в штат установи була введена перша учбова частина). Інститут понад 60 років є клінічною базою для біля 10 кафедр закладів вищої до- та післядипломної освіти (де щорічно на базі інституту проходили навчання студенти та підвищення кваліфікації сотні лікарів з профільних закладів України). НІР має потужний високо фаховий кадровий науковий та науково-педагогічний потенціал, що дозволяє вирішувати найбільш актуальні проблеми з онкології, онкохірургії, онкогінекології, радіології, гематології, анестезіології, патологічної анатомії тощо. В Національному інституті раку працюють член-кореспонденти НАМН України, лауреати Державної премії України, заслужені лікарі України, заслужені працівники охорони здоров’я України; біля 20 докторів та 60 кандидатів наук, високо спеціалізованих фахівців-експертів світового рівня. НІР має власну базу інформаційних ресурсів та навчально-методичного забезпечення. Науковими та науково-педагогічними працівниками НІР всього за останні 10 років видано більше 50 монографій, більше 30 підручників та посібників (які повністю чи частково відтворюють навчальні програми циклів спеціалізації за профільними спеціальностями, підготовлено біля сотні нововведень, розроблено десятки методичні рекомендації, унікальні методрозробки, які впроваджені в освітній процес у сфері післядипломної освіти. Постійно розробляються фахові механізми розробки та впровадження методичного супроводу, а також його удосконалення працівниками освітніх та наукових структур на основі типових програм, затверджених МОЗ України з врахуванням міжнародних та локальних протоколів надання медичної допомоги НІР.
Усі науково-дослідні роботи, які плануються в НІР, базуються на принципах доказової медицини. НІР співпрацює більше ніж з 50 закладами охорони здоров’я та науково-дослідними медичними інститутами НАМН України, МОЗ України, підвідомчими закладами, 5 медичними університетами, іншими широкопрофільними закладами охорони здоров’я.
Також інститутом проводиться активна міжнародна співпраця з різними медичними і науковими установами з більш ніж 30 країнами та з провідними вченими світу.
За весь час своєї науково-практичної діяльності співробітниками Інституту розроблені унікальні методи та розробки оперативного лікування хворих, які не мають аналогів в Україні та світовій практиці, зокрема, методи лікування хворих на рак шлунка, печінки, підшлункової залози, грудної залози, жіночих статевих органів із застосуванням сучасних методів кріодеструкції, лазерної терапії, радіо-/хіміотерапії що дозволило зменшити кількість калічащих втручань та поліпшити медичну і соціальну реабілітацію хворих; розроблені та впроваджені методи органозберігаючих мініінвазивних операцій хворих на злоякісні новоутворення молочної залози, статевих органів; розроблені методи пластичних операцій у хворих з пухлинами сечовидільного, опорно-рухового апарату із застосуванням вітчизняних керамічних матеріалів та біополімерів, які дозволили в десять разів зменшити кількість післяопераційних ускладнень. Найсучасніші апаратура та діагностичне, анестезіологічне, хірургічне забезпечення Національного інституту раку, використання високотехнологічних спеціальних методрозробок діагностики та лікування хірургічних захворювань, наявність спеціалістів високої кваліфікації, які стажувалися в провідних клініках світу, не тільки сприяють скороченню терміну стаціонарного лікування хворих, але й активно дозволяють активно передавати свій практичний досвід молодим колегам, випускникам медвузів – нашим інтернам! які розпочинають свою професійну діяльність на базі Національного інституту раку під контролем досвідченних корифеїв-кураторів, що забезпечить їх набуття необхідних практичних навичок відповідно кваліфікаційних потреб, їх професійному становленню та зростанню.
Шановні інтерни, ми працюємо з вами зараз в надскладний для нашої країни час, на нас з вами покладено дуже велику відповідальність – зберегти життя та вибудувати онконастороженість лікарів у своєї професійної діяльності. Дякуємо, що обрали нашу клінічну базу практичної підготовки в інтернатурі. Бажаємо нам з вами успіхів і процвітання на благо нашої країни.