Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 


Науково-дослідне відділення ядерної медицини



Відділення радіонуклідної даігностики та терапії було засновано в 1964 році, першим його керівником був професор Микола Федорович Заркевич, один з засновників радіонуклідного напрямку в радіології в Україні.

На даний час відділення оснащено діагностичною апаратурою експертного класу та виконує широкий спектр радіонуклідних досліджень. Наявна апаратура дозволяє виконувати як методи звичайної статичної візуалізації, так і методи сучасного формату, зокрема – однофотонну емісійну компʼютерну томографію. Рутинними для відділення є дослідження кісткової системи, функціонального стану нирок, печінки та жовчовивідних шляхів, міокарду.

За останні роки розроблено и впроваджено в клінічну практику ряд новітніх діагностичних методик, таких, як інтраопераційна детекція сторожових лімфатичних вузлів, мамосцинтиграфія з різними радіонуклідними фармацевтичними препаратами при раку грудної залози, методи радіонуклідного моніторингу пацієнтів з медулярною карциномою щитоподібної залози.

У відділенні також широко застосовуються методи радіонуклідної терапії, перш за все – це радіойодтерапія хворих на диференційовані форми раку щитоподібної залози. Також проводиться лікування пацієнтів з кістковим болем при метастатичних ураженнях кісток з допомогою радіоактивного фосфору-32, стронцію-89, і, вперше в Україні – самарію-153. Ми маємо найбільший в Україні досвід в застосуванні такого препарату, як йод-131-метайодбензилгуанедін для лікування хворих на нейроендокринні пухлини, зокрема – на медулярну карциному щитоподібної залози.

В останнє десятиріччя науково-дослідний відділ ядерної медицини під керівництвом професора Оксани Іванівни Солодянникової плідно співпрацює з міжнародними фаховими організаціями та МАГАТЕ, завдяки чому співробітники мають можливість навчатися та стажуватися за кордоном, а  також приймати участь у міжнародних форумах з ядерної  медицини. Це дозволяє лікарям постійно підвищувати свій професійний рівень для надання висококваліфікованої діагностичної та лікувальної допомоги.

В середньому за рік у відділенні проходять радіонуклідну діагностику до 5 000 пацієнтів та отримують радіонуклідну терапію близько 500 хворих.

У відділенні проводиться велика науково-дослідна робота, за останнє десятиріччя виконано 7 кандидатських і 1 докторська дисертації, опубліковано більше 50 наукових статей, отримано 14 патентів, видано 8 методичних рекомендацій.

Відділення є базою для навчання спеціалістів з ядерної медицини у формі клінічної ординатури, аспірантури та стажування на робочому місті.
Співробітники відділення

Даниленко Виктория Викторовна

Саган Данута Люциановна

Сукач Георгий Георгиевич

Трацевский Владимир Владимирович