Запис
до лікаря
×

Адреса:
03022, м. Київ, вул. Юлії Здановської (Ломоносова), 33/43

Колл-центр
+38 (044) 334 64 18;

Підписуйтесь на наші новини: 



Відділення анестезіології та інтенсивної терапії


Відділення анестезіології та інтенсивної терапії  Національного інституту раку – це велика потужна служба, у складі якої працює 31 лікар. Медичний персонал відділення забезпечує роботу 17 операційних та проведення понад 5000 оперативних втручань на рік. У відділенні функціонує 28 ліжок для проведення інтенсивної терапії хворих. Колектив відділення робить можливим виконання надскладних, травматичних операцій у пацієнтів, обтяжених важкою супутньою патологією та їх відновлення в післяопераційному періоді; здійснює консультативну роботу; виступає лідером у впровадженні нових методик знеболення, лікування та післяопераційного відновлення. Відділення також є клінічною базою для післядипломної освіти.

Служба анестезіології та інтенсивної терапії  в Національному інституті раку була створена в 1967 році. Її організаторами та першими керівниками  були Нижній Леонід Володимирович та Лютов Борис Миколайович. Через півтора десятки років завідувачкою стала Шевченко Ніна Василівна. В 1987 році велике відділення реанімації та інтенсивної терапії було розділено на 2 відділення: ВАІТ 1 та ВАІТ 2 – з метою підвищення ефективності анестезіологічного супроводу в різних хірургічних відділеннях.  Після переїзду в новий хірургічний корпус у 2012 році відбулося повторне злиття ВАІТ 1 та ВАІТ 2. Однак у 2016 році знову повернулися до структури з двома анестезіологічними відділеннями. У різні періоди відділеннями завідували: Анатолій Валентинович Юспін, Лариса Миколаївна Каковська, Іван Володимирович Єгоров – ВАІТ 1; ВАІТ 2: Борис Миколайович Лютов, Василь Антипович Рибченко (на час служби Лютова в Афганістані), Микола Іванович Музика, Галина Василівна Наумчук. З 2012 року об’єднану реанімацію очолив Костянтин Дмитрович Сидоренко, в 2016 році після роз’єднання він залишився завідувачем ВАІТ1, а завідувачем ВАІТ2 призначено Сергія Володимировича Ушакова.

 В 1971 році на клінічній базі було організовано  науково-дослідне відділення анестезіології, інтенсивної терапії та гемосорбції. Першим керівником відділення став канд. мед. наук В. А. Лисецький (з 1983 р.  –   д-р мед. наук),  який зібрав команду однодумців. До неї увійшли  старші наукові співробітники: І.В. Старосельський, В.Д. Люлькін, О.П. Кабан, М.М. Журко, Л.М. Гуніна, молодші наукові співробітники О.В. Фокін, В. Скляр, О.Я. Бараш, І.В. Єгоров. Зусилля колективу були спрямовані на вивчення клінічної ефективності гемосорбції та лімфосорбції в комплексному лікуванні онкохворих, дослідження напівтотального опромінення, системної хіміотерапії, хіміотерапії на фоні гіперглікемії, проблем лікування гнійно-запальних ускладнень хірургічних втручань тощо. Лікарі відділення брали активну участь у лікуванні громадян, які постраждали  внаслідок аварії на ЧАЕС. Вони вперше застосували пересадку кісткового мозку і гемосорбцію в опромінених на ЧАЕС хворих, УФО крові у лікуванні онкохворих.  У 1990 році відділення очолив д-р мед. наук, проф.  О.П. Кабан. За  час роботи у відділенні було виконано понад 1000 гемосорбцій,  захищено  4 докторські і 4 кандидатські дисертації.

В 2007 році нетривалий час науковий відділ очолював д.м.н. Олійник О.М.                                             

     2008 рік розпочав нову сторінку в історії науково-дослідного відділення анестезіології та інтенсивної терапії, яке очолив енергійний та цілеспрямований  канд. мед. наук (із 2013 р.  –   д-р мед. наук ) І.І. Лісний. Працівники відділення добре усвідомлюють,  що широкий поступ нових медичних технологій, зміна уявлень про патофізіологію болю,  проведення високоінвазивних операцій, а також зростання тривалості й обсягу хірургічних втручань (особливо в онкології) актуалізують проблему пошуку шляхів оптимізації  їхнього  ефективного анестезіологічного забезпечення.  Саме над цим завданням  нині активно працюють лікарі відділення. Наукова  тематика охоплює також ведення періопераційного періоду  в онкохірургії з урахуванням особливостей цієї категорії пацієнтів. Основні напрямки досліджень: гострий і хронічний біль, реґіонарна анестезія, тромбопрофілактика в онкології, нутрітивна підтримка онкохворих тощо.

Наукові співробітники та лікарі відділення беруть активну участь у вітчизняних і міжнародних  конференціях, на яких представляють результати клінічних досліджень. Проф. Лісний І. І. очолює асоціацію ERAS в Україні. Окрім цього керівник відділення І.І. Лісний є ініціатором проведення у різних містах України науково-практичних семінарів: «Лікування гострого та хронічного болю в онкології. Служба лікування гострого болю», «Сучасна стратегія відновлення хворих після оперативних втручань в онкохірургії». Такі заходи є продуктивною формою обміну досвідом. У науковому доробку колективу – публікації у фахових виданнях.

Зараз насамперед діяльність відділення – це складна злагоджена щоденна клінічна робота великого колективу професіоналів, великий потік складних пацієнтів, унікальний досвід співробітників, які з дня у день беруть участь у порятунку людських життів.

Фахівці видділення:

Співробітники ВАІТ 1:

Сидоренко Костянтин Дмитрович

Єгоров Іван Володимирович

Горкавий Євген Олександрович

Перконос Андрій Петрович

Балахонов Олександр Іванович

Прокопець Алла Андріївна

Науменко Андрій Васильович

Нечваль Валентина Миколаївна

Пікульський Володимир Володимирович

Воробйов Сергій Михайлович

Дениско Олександр Олександрович

Головко Вікторія Олегівна

Пап Лілія Станіславівна

Співробітники ВАІТ 2:

Ушаков Сергій Володимирович

Борисюк Анастасія Богданівна

Галак Іван Іванович

Катриченко Мирослава Олегівна

Кудряшова Юлія Вікторівна

Лисих Сніжана Анатоліївна

Мазанько Юрій Володимирович

Мельник Олег Васильович

Микитюк Андрій Степанович

Музика Микола Іванович

Музика Олена Миколаївна

Муравйов Геннадій Вікторович

Наумчук Галина Василівна

Починок Олена Олександрівна

Присяжнюк Віктор Федорович

Хвостенко Микола Васильович

Співробітники науково-дослідного відділення:

Лісний Іван Іванович

Закальська Христина Андріївна