Звернення директора Національного інституту раку щодо пандемії коронавірусної інфекції

Вітаю вас!

Команда Національного інституту раку не стоїть осторонь головного виклику сьогодення – пандемії коронавірусної інфекції. Ба більше – наша місія у цей непростий період подекуди навіть складніша. Адже онкохворі це саме ті люди, для яких новий вірус є особливо небезпечним.

Ми не маємо права припиняти роботу ті відкладати важливі операції. Бо від нас та наших колег-онкологів у всьому світі залежать мільйони життів.

Зараз в Україні налічується майже мільйон онкохворих. І ця хвороба є не менш небезпечною, ніж коронавірус.

Наша команда провела величезну роботу у дуже стислий термін, проаналізувала світові медичні протоколи, результати досліджень та досвід лікування онкохворих у період пандемії коронавірусної інфекції.

На основі цих даних ми підготували вичерпний перелік рекомендацій для онкологів нашої країни та розмістили його у вільному доступі на нашому сайті.

Я прошу всіх лікарів та їх пацієнтів ознайомитися з цими рекомендаціями та у подальшому користуватися лише достовірними даними.

Так, дійсно коронавірус більш небезпечний для онкохворих. В середньому, за даними досліджень, такі пацієнти у 3,5 разів частіше потребують механічної вентиляції легень. Однак лише сам факт пандемії не має бути причиною відміни специфічного лікування. Припинити чи відкласти його треба лише у випадку появи симптомів респіраторної інфекції. І лише із попереднім узгодженням із вашим лікарем.

Я закликаю усіх керівників спеціалізованих клінік та відділень посилити протиепідемічні заходи. Встановити контроль за працівниками, обмежити відвідування пацієнтів родичами. Ми маємо зробити усе можливе, щоб не пустити вірус до онкохворих.

Усіх людей, що нещодавно проходили хірургічне або медикаментозне лікування, закликаю дотримуватись суворого карантину. А їх родичів – докласти усіх зусиль, щоб дати їм можливість виконати цю рекомендацію.

Насамкінець я ще раз наголошую: інститут раку лікує та продовжить лікувати своїх пацієнтів. Адже вже 100 років наша місія залишається незмінною – рятувати життя.

Бажаю усім нам здоров’я. Бережіть себе та близьких. Разом ми неодмінно подолаємо цей непростий період.

Олена Колесник.

Читайте также: