Вітамін С та дієта можуть допомогти у боротьбі із раком

Вчені із Університету південної Каліфорнії та Науково-дослідницького інституту раку  IFOM в Мілані дійшли висновку, що спеціальна дієта, що імітує голодування у поєднанні із вітаміном С, має деякий протипухлинний ефект. Результати іх дослідження були опубліковані 11 травня в журналі  Nature Communications.

Зокрема вчені досліджували вплив такої терапії на моделях колоректального раку мишей. І з’ясували, що у деяких з них ріст пухлини уповільнювався, а в інших новоутворення навіть регресувало.

Дослідники намагалися віднайти спосіб нетоксичного впливу на пухлини. Й взяли за основу найвідоміші гіпотези: голодування та вітамін С, жодна з яких немає однозначного підтвердження ефективності. Та спробували використати їх комбінацію. Однак, враховуючи вкрай негативний вплив повного голодування, використовували низькокалорійну дієту на рослинній основі, яка змушує клітини реагувати схожим чином.

Перші досліди In vitro (у пробірці) показали обнадійливі результати. Якщо вплив голодування та вітаміну С окремо був дуже слабким, то у комбінації вони призводили до загибелі значної частини ракових клітин.

Зазначений результат спостерігався у відношенні до пухлин, клітини яких містили мутацію у гені KRAS. Така зустрічається приблизно у чверті з усіх типів онкозахворювань та майже в половині типів колоректального раку.

Вчені з’ясували, що потенційно токсичний для ракових клітин вітамін С самостійно не має на них значного впливу, оскільки стимулює ті виробляти специфічний захист, підвищуючи рівень феритину (білку, що зв’язує залізо). Саме специфічна дієта призводила до порушення цього механізму і послаблювала захист ракових клітин.

Утім, слід зазначити що дане дослідження знаходиться лише на початковій стадії та, не дивлячись на обнадійливі результати, не може бути інтерпретоване як рекомендація до лікування.

Нагадуємо, що дефіцит, та порушення обміну вітаміну D є однією з причин розвитку поліпів та раку товстої кишки, дану проблему широко досліджували в групах пацієнтів, хворих на колоректальний рак. Результати даних досліджень представлені в міжнародних рекомендаціях NCCN.

Читайте также: