Відтермінування конкурсу на посаду директора не несе загрози роботі Інституту раку

Конкурс на заміщення вакантної посади директора Національного інституту раку, проведення якого було призначено на 14 квітня, ймовірно буде відкладений. Адже виконати усі необхідні для цього процедури неможливо в умовах обмежень, встановлених Кабінетом міністрів України. Зокрема мова йде про заборону публічних зібрань, які необхідні під час виборчої кампанії нового очільника НІР.

Проте адміністрація Національного інститут раку хоче розвіяти побоювання Національної асоціації онкологів України. Та запевняє пацієнтів й професійну спільноту: наразі Інститут працює в штатному режимі, та здійснює усі необхідні заходи для забезпечення безперебійної роботи установи.

Зокрема в Інституті запроваджено посилений санітарно-епідеміологічний режим. Організована розвозка медичного персоналу на роботу та додому. Запущені онлайн консультації для пацієнтів з усіх куточків України, в яких задіяні кращі фахівці НІР.

Дійсно, кількість госпіталізацій у період карантину впала у 2,5 рази. Що спричинено насамперед складнощами із транспортом. Та стосується лише тих випадків, коли онкологічна допомога є вкрай необхідною. Таким пацієнтам рекомендовано консультуватися з лікарями онлайн.

Проте НІР не зупиняв роботу жодного свого відділення. Щодня проводяться операції. Пацієнти, яким це показано, проходять курси променевої та хіміотерапії. У повній відповідності до рекомендацій ВООЗ та МОЗ. Згідно останніх, відтерміновуються лише ті медичні процедури, які не несуть загрози погіршення стану пацієнтів.

В наступні 2 тижні в НІР заплановане проведення трьох складних операцій за аутологічної трансплантації кісткового мозку.

Національний інститут раку висловлює подяку волонтерам, донорам, які щодня здають кров для пацієнтів НІР, та спонсорам. Завдяки участі останніх наразі проводиться ремонт 11 апаратів штучної вентиляції легень, які до цього часу не вдавалося привести до ладу через брак коштів. Адже на це було потрібно 660 тис. грн.

COVID-19

З початку карантину в НІР з підозрою на COVID-19 було виявлено троє пацієнтів. Тести двох з них, в тому числі дитини, виявилися негативними. Результати третього НІР надіслали з лабораторії вранці 10 квітня. Він також негативний. Додатково всім їм зроблено КТ. Жодного випадку COVID-19 наразі в НІР зафіксовано не було.

Адміністрація Національного інститут раку, лікарі виконують усі необхідні заходи, щоб забезпечити повноцінну та безпечну для онкохворих роботу установи. Наші спеціалісти контактують із лікарями інших держав, у тому числі фахівцями з Китайської Народної Республіки. Щоб якнайкраще організувати лікувальний процес. Експерти НІР готові надавати консультативну допомогу не тільки пацієнтам, а й лікарям інших установ.

Щодо конкурсу на заміщення вакантної посади директора НІР, наразі адміністрація чекає остаточного рішення Міністерства охорони здоров’я, якому підпорядкований інститут. Але яким не було рішення МОЗ, команда Національного інститут раку й надалі докладатиме усіх зусиль для нормальної роботи установи.

Читайте также: