Відділення дитячої онкології працює в особливому режимі

Попри важку ситуацію у всьому світі, яка змушує медиків відтерміновувати на невизначений строк планові огляди, консультації, оперативні втручання, відділення дитячої онкології НІР продовжує повноцінно працювати.

Адже діти з онкологічними захворюваннями не можуть припинити діагностику та лікування!

У той же час для дотримання карантину та забезпечення максимальної доступності якісної медичної допомоги ми перейшли на особливий режим роботи.

Особливістю його є збереження усій наших функцій при забезпеченні усіх необхідних безпекових заходів. Втім, в цьому для нас немає нічого надзвичайного, оскільки режим відділення завжди був досить жорстким по відношенню до будь яких інфекційних загроз.

Стаціонарне відділення дитячої онкології НІР працює у звичному режимі.

Проводяться усі необхідні оперативні втручання (біопсії для встановлення діагнозу, рекомендовані планом операції без розриву протокольного лікування, термінові операції, при виникненні такої необхідності), протокольна хіміотерапія, високодозова хіміотерапія з трансплантацією аутологічного кісткового мозку. З початку року проведено 10 трансплантацій.

В даний час троє дітей отримують, а двоє готуються отримувати високодозову терапію. Лікування триває, і ми очікуємо на приїзд дітей із 3-х регіонів для проведення колекції стовбурових клітин периферичної крові. Незважаючи на значний дефіцит середнього та молодшого медичного персоналу ми продовжуємо працювати та підтримувати високу якість медичної допомоги.

Враховуючи рекомендації провідної клініки в галузі дитячої онкології St. Jude Research Hospital щодо запобігання та профілактики інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом (до яких відноситься COVID-19) введенні певні вимоги до пацієнтів та супроводжуючих, а саме:

 1. Обов’язкове використання маски і рукавичок для пацієнтів та супроводжуючих при переміщенні (навіть без ознак респіраторного захворювання) з постійною обробкою рук дезинфікуючим засобом, які знаходяться при вході у відділення та біля кожної палати.
 2. Постійне наголошення на важливості гігієни рук, «етикету» при кашлі або чиханні.
 3. Постійна обробка навколишнього середовища дезинфікуючими засобами, особливо ретельна обробка поверхонь з якими контактують пацієнти і супроводжуючі.
 4. Пацієнт з ознаками респіраторного захворювання повинен знаходитись в ізольованій палаті, в якій є можливість підтримувати негативний тиск відносно навколишнього середовища та проводити постійне провітрювання приміщення із закритими дверима (6-12 змін повітря протягом 1 години).
 5. Обмежений доступ медперсоналу до пацієнтів із ознаками респіраторного захворювання (тільки у разі необхідної потреби задля зменшення часу контактування).
 6. В якості супроводу дитини може бути тільки одна людина без ознак респіраторного захворювання з чистим епідоточенням.
 7. Використання респіраторів N95 для персоналу, який контактує з пацієнтом, що потенційно захворів.
 8. Лімітоване переміщення пацієнта і супроводжуючої людини (у випадку ознак респіраторного захворювання та підозрі на інфікування COVID-19 переміщення з палати заборонено).
 9. Пацієнту з ознаками респіраторного захворювання, який з’являється на амбулаторний прийом негайно проводять дообстеження з метою запобігти інфікування оточуючих і можливістю негайно ізолювати в разі необхідності.

Усі вказані рекомендації виконуються у відділенні дитячої онкології в повному об’ємі.

Ми залишаємось провідним закладом у галузі дитячої онкології в Україні, тому консультуємо не лише наших пацієнтів, але, що дуже важливо, онкологів у всіх регіонах України.

За допомогою телемедицини ми продовжуємо консультувати дитячих онкологів:

 1. Віддалено визначаємо та рекомендуємо оптимальні методи діагностики.
 2. Допомагаємо у правильній інтерпретації отриманих результатів.
 3. Допомагаємо правильно визначити стадію та терапевтичний план.
 4. Консультуємо при виникненні нестандартних ситуацій під час лікування.
 5. Надаємо сучасні і оновлені методичні рекомендації за допомогою засобів телекомунікації (телефон, менеджери, соціальні мережі).

Ми продовжуємо спілкуватись із пацієнтами:

 1. Пояснюємо, як і де можна проводити діагностику, щоб виключити або підтвердити проблему раку у їх регіоні.
 2. Роз’яснюємо отримані дані та рекомендуємо їм подальші кроки.
 3. Роз’яснюємо, як поводитися між лікувальними курсами (гігієна, харчування, фізичні навантаження, реабілітація, освіта).
 4. Роз’яснюємо результати контрольних обстежень після лікування та плануємо наступні.

Зусиллями адміністрації інституту та завдяки великій допомозі благодійних фондів ми забезпечені засобами індивідуального захисту для персоналу, створено достатній запас дезінфікуючих засобів усіх видів для дотримання максимально безпечного режиму у відділенні.

Щиро дякуємо за допомогу благодійним фондам «Запорука», «Фонд родини Нечитайло», «Краб», волонтерській організації лікарів Заліщицької ЦРЛ, працівникам МНС, проекту «Save medics».

Читайте также: