Вчені знайшли зв’язок між анаеробними бактеріями та раком

Група дослідників з університетської клініки Оденсе (Данія) на чолі з Ульриком Стенцем Юстесеном провели масштабне дослідження щоб знайти ймовірний зв’язок між колоректальним раком та анаеробними бактеріями.

Результати їх роботи мали бути представлені на Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань. І хоча з причин пандемії захід відклали, його організатору опублікували окремі тези дослідження.

Що стало відомо

Вченим вдалося підтвердити гіпотезу та довести взаємозв’язок між колоректальним раком та деякими анаеробними бактеріями.

З’ясувалося, що, наприклад, виявлені зараження крові бактерією Clostridium septicum (один із збудників газової гангрени) супроводжувалися в 42 рази більшим ризиком виявлення колоректального раку впродовж року у порівнянні із людьми з «чистою» кров’ю.

Відповідний показник збільшення ризику для носіїв Bacteroides ovatus (наявність в кишечнику вважається нормою) склав 13.

Що це означає

Це не перше дослідження, яке мало на меті віднайти зв’язок між зараженням людини бактеріями та колоректальним раком. Раніше вчені вже підтвердили зв’язок із бактеріями стрептококової групи Bovis, Clostridium septicum.

Більше того, каже заступник директора Національного інститут раку Андрій Лукашенко, раніше проведені дослідження вже довели прямий вплив деяких бактерій і вірусів на ймовірність виникнення раку.

«В онкології такі збудники називають канцерогенними. Загалом наразі відомі 11 видів патогенів, що з високою ймовірністю можуть викликати онкозахворювання. Найбільш відомі з них – вірус папіломи людини (проти якого роблять щеплення), гепатити B та C. Але у випадку із вказаним дослідженням все не так однозначно», – каже лікар Лукашенко.

Не зважаючи на масштаби дослідження, допоки навіть самі вчені не можуть сказати, чи насправді згадані бактерії є однією з причин виникнення колоректального раку.

Не виключено, кажуть дослідники, що це не бактерії стимулюють утворення пухлин, а навпаки. Тож це питання потребує додаткового вивчення.

Як вивчали

Щоб дійти вказаних висновків вчені дослідили посіви крові більше 2 мільйонів людей в Данії та наклали ці дані з записами в національному канцер-реєстрі з 2007 по 2016 роки.

Читайте также: