В Інституті раку стартувала перша «Школа пацієнтів з меланомою»

У конференц-залі Національного інституту раку відбулося перше засідання «Школи пацієнтів з меланомою». Організатори заходу – ГО “Меланома Україна” та Національний інститут раку.

У заході взяли участь понад 80 пацієнтів з меланомою, незалежно від локалізації та стадії захворювання, їх родичі, а також лікарі, які спеціалізуються на лікуванні меланоми.

У програмі школи були висвітлені такі теми: особливості діагностики (гістологічні та інструментальні дослідження), класифікація та стадіювання, лікування (від хірургії до системної терапії), боротьба з болем та пошук клінічних досліджень, реєстрація лікарських засобів в Україні, а також основи медичної статистики.

Перша «Школа пацієнтів з меланомою» проходила у формі 15-хвилинних доповідей кращих фахівців України, що спеціалізуються на лікуванні меланоми. Усі виступи були підготовлені за основі запитань пацієнтів. Після кожної доповіді учасники мали 5 хвилин для відповідей на запитання, а під час перерви можна було поспілкуватися за кавою. В кінці конференції було надано 30 хвилин для запитань спікерам. Ось лише деякі з них:

Професор Сергій Коровін  розповів про епідеміологію меланоми, його доповідь вийшла інтригуюча і захоплива. А з питань хірургічного лікування  відбулися навіть невеликі дебати.

Микола Новіков – фахівець, який в доступній і професійній формі зумів донести інформацію про всі види досліджень не тільки лікарям, а й пацієнтам. Сергій Дєдков – хірург-онколог НІР, чудовий і уважний лікар, котрий допоміг розібратися в особливостях класифікації та стадіювання меланоми і розповів про “життя після діагнозу”.

Андрій Гардашников – онколог, який володіє неймовірною небайдужістю і емпатією та допомагає усвідомити пацієнтам, що при будь-якому розвитку подій можна зробити так, щоб не було боляче.  Іван Зеленський чудово розповів про кроки, які можуть бути зроблені для поліпшення доступу пацієнтів до сучасної терапії в Україні.

 

А про стандарти системного лікування меланоми та українські реалії розповіла лікар – онкодерматолог НІР Марія Кукушкіна, яка і стала ініціатором та організатором проведення «Школи пацієнтів з меланомою» разом із Людмилою Галенко, засновницею ГО “Меланома Україна”. І все це заради головної мети – поліпшення доступу пацієнтів з меланомою до сучасного лікування в Україні.

 
 
 

Читайте также: