У найближчі 30 років від раку можуть загинути понад 11 мільйонів дітей

У період з 2020 по 2050 рік на планеті буде зареєстровано 13,7 мільйонів нових випадків онкологічних захворювань у дітей. Якщо не вжити заходів, за цей час хвороба забере життя 11,1 мільйона дітей. Такі прогнози оприлюднив 1 квітня авторитетний медичний журнал Lancet.

Із загальної кількості смертей від онкологічних захворювань серед дітей, 84% припадуть на країни з низьким і середнім рівнем доходу. За умови, що на державному рівні не буде вжито додаткових заходів для зниження цих показників.

В цілому, проаналізували експерти Lancet, людству цілком під силу запобігти більше половини (6,2 мільйона) дитячих смертей від раку в найближчі 30 років. Щоб досягти поставленої мети, необхідно збільшити фінансування спеціальних програм.

Дослідники не стали розглядати етичну сторону питання, а зосередилися виключно на економічних показниках. За їх підрахунками, зазначене скорочення смертності загалом дасть приріст в 318 мільйонів років життя.

Що в оцінках продуктивності праці еквівалентно $2580 млрд. З огляду на те, що витрати на лікування при цьому складуть близько $594 млрд., «чистий прибуток» проекту, відзначають дослідники, може досягати майже двох трильйонів доларів.

«Тобто на кожен вкладений долар можна отримати 3 долари прибутку», – зауважують дослідники, які вважають, що до сьогодні медицина приділяла занадто мало уваги проблемам дитячої онкології.

За даними Національного канцер-реєстру України, в 2018 році було зареєстровано 958 нових випадків раку у дітей до 17 років. 12,6% з них не прожили року з моменту встановлення діагнозу. Всього в 2018 році в нашій країні від онкологічних захворювань померли 223 дитини.

Читайте также: