Рак та COVID-19: дослідники визначили найбільш вразливі категорії онкохворих

Група американських вчених провела масштабне дослідження смертності онкохворих із встановленим діагнозом COVID-19 в лікарнях Нью-Йорку. На сьогоднішній день це найбільше та найповніше дослідження.

Перше дослідження, що було проведено в КНР на початку пандемії, грунтувалося на даних всього 12 пацієнтів. Останній аналіз американських науковців побудований на даних 218 онкохворих, що проходили лікування від COVID-19 з 18 березня по 8 квітня в одному з медичних центрів Нью-Йорку.

Якого висновку дійшли дослідники

Перш за все науковці підтвердили тезу про більший ризик смертності від COVID-19 для онкохворих. За їх підрахунками він майже в 5 разів вищий за цей показник для усіх інших груп пацієнтів та складає 28%.

Власне абсолютний показник може бути трохи завищений через брак тестів на початку епідемії в Нью-Йорку. Проте кратність підвищення ризику смерті для онкохворих не викликає сумніву. Адже середній показник для пацієнтів без онкозахворювань (5,8%) розрахований за тих самих умов.

Проте найголовніше не це. Науковці також з’ясували, які саме онкозахворювання є найбільшим фактором ризику при зараженні COVID-19. За їх підрахунками найвищі показники смертності спостерігалися в хворих на гематологічні типи новоутворень (лейкемія, лімфома) – 37%.

Але навіть ці показники є дуже усередненими. Адже для різних онкологічних захворювань вони відрізняються ще більше.

Наприклад, смертність серед хворих на рак легень склала 55%.

  • Колоректальний рак – 38%.
  • Рак простати – 20%.
  • Рак грудної залози – 14%.

Лікування припиняти не треба

Але найголовніший висновок, які зробили дослідники – на сьогодні немає доказів впливу специфічного лікування на ризик смерті від COVID-19.

Тож зосередитися, на думку науковців, слід перш за не на припиненні лікування, а на суворих заходах дистанціювання онкохворих. Та більш активному застосуванні дистанційних способів консультування. Адже 60% онкохворих, що в результаті померли від COVID-19 були заражені в будинках для людей похилого віку та лікарнях.

Читайте также: