Онкохворі наражаються на більшу небезпеку при зараженні COVID-19

Українцям, в яких виявлено злоякісні новоутворення, слід бути особливо обережними та вживати усіх можливих заходів профілактики, аби уникнути зараження короновірусною інфекцією.

Раннє дослідження, що було опубліковано в журналі Lancet в середині лютого, наочно продемонструвало, що онкохворі в середньому важче переносять COVID-19 та наражаються на більший ризик важких ускладнень. У томи числі летальних.

І хоча точність вже проведених досліджень невисока, оскільки вони оперували недостатнім об’ємом даних, загальна статистика захворюваності та летальності вказує на підвищений ризик для пацієнтів із злоякісними новоутвореннями.

Найбільш небезпечним вірус є для людей із гематологічними злоякісними новоутвореннями, раком легенів. А також для пацієнтів, які нещодавно пройшли або проходять наразі курс хіміотерапії та піддавалися впродовж останнього місяця хірургічному втручанню.

«Саме ці категорії пацієнтів мають найбільш пригнічену імунну систему. Тому їм треба бути найбільш обережними», – зауважив заступник директора з організаційно-методологічної роботи Національного інституту раку Андрій Лукашенко.

Що треба робити онкохворим, аби уникнути зараження

Загальні рекомендації із профілактики будь-якого респіраторного захворювання такі ж самі, як і для інших людей. Слід уникати місць скупчення людей, особливо громадського транспорту, частіше мити руки та користуватись дезінфекційними засобами. Окрім того слід приділити увагу якості та кількості сну – адже, згідно проведених досліджень, систематичний дефіцит сну пригнічує імунну систему людини.

Якщо серед родичів онкохворого з’являються ознаки респіраторного захворювання, за можливості слід максимально ізолюватись від нього. Додатково обробляти антисептиками місця загального користування в квартирі, уникати прямого контакту.

У будь-якому випадку у разі виникнення симптомів, схожих на COVID-19, онкохворим пацієнтам слід додатково проконсультуватись із своїм лікарем.

Чи треба відміняти специфічне лікування

Якщо в людини немає ознак респіраторного захворювання, відкладати специфічне протиракове лікування не треба. Але якщо такі симптоми з’являються, треба додатково проконсультуватися із лікарем – можливо лікування потрібно буде тимчасово призупинити.

Довідка: за даними Національного канцер-реєстру України, в 2018 році на обліку у закладах охорони здоров’я знаходилось 975,3 тис. українців із діагностованими злоякісними новоутвореннями.

Читайте также: