ОФІЦІЙНЕ СПРОСТУВАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ІНСТИТУТ РАКУ

Шановні представники ЗМІ та ЦПК!

Дякуємо Вам за пильну увагу до Національного Інституту Раку.

Звертаючись до команди Центру Протидії Корупції, висловлюємо окрему вдячність за інформаційний привід, що дозволяє нам поділитися з суспільством хоча б деякими досягненнями всієї команди Інституту Раку під керівництвом Олени Колеснік.

Відповідаючи на необґрунтовані наклепи членів ЦПК, повідомляємо наступне

Стосовно ситуації «закупівлі ліків по завищеній ціні».

    Дійсно, наприкінці минулого року НАБУ проводило перевірку за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України (власно, це їхня робота та вони мають на це повне право). До речі, підставою для відкриття кримінального впровадження стало саме звернення Олександри Устінової – члена правління ЦПК.
    Але доводимо до Вашого відома, що порушень процесу закупівлі ліків не було. Даний факт ЦПК міг би перевірити самостійно, звернувшись до детектива. Але готуючи матеріал «на швидкоруч» у антикорупціонерів часу не знайшлось.

Але з цього приводу у нас з’явились питання до пані Устінової?

  1. Звідки у своїй статті Ви взяли кримінальне провадження  за ч. 5 ст. 191 КК України, якого ніколи не існувало?
  2. Чи має право членкині антикорупційної громадської організації публічно брехати? Достатньо порівняти реальні ціни на ліки, за якими Інститут Раку закуп препарати з тими, що декларує Олександра Устінова у цій же статті. Більше того, аналізуючи таблицю, можна побачити, що деякі препарати НІР закупив навіть дешевше, а ніж інші медичні заклади. А от якої якості оксаліплатин-вісту за 444,39 грн. купила КМДА – це вже питання не до нас.
Назвапрепаратів НІР ДОЗ КМДА КУ «База спеціального медичного постачання» Житомирської області Миколаївський обласний онкологічний диспансер Миколаївської обласної ради Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер
Оксаліплатин-віста (100мг) 1092 грн(без ПДВ) 444,39грн (без ПДВ) 1298грн(без ПДВ) 1369,60грн(без ПДВ)
Оксаліплат«і»н-віста (100мг) 1346 грн(без ПДВ) 800грн(без ПДВ)
Іринотекан-віста(300мг) 2225 грн(без ПДВ) 889,40грн (без ПДВ)
Вінорельбін-віста(50мг) 1215 грн(без ПДВ) 901,94грн (без ПДВ) 1470грн(без ПДВ) 1477грн(без ПДВ)
Едоксан (Циклофосфамід)(1000мг) 672 грн(без ПДВ) 576 грн(без ПДВ) 639,91грн(без ПДВ) 639 грн(без ПДВ)
Паклітаксел-віста(300мг) 2311 грн(без ПДВ) 1150грн(без ПДВ) 2710 грн(без ПДВ) 2611 грн(без ПДВ)


«Оцінюючи заможність» директора Національного Інституту Раку, Олени Колеснік, ЦПК знову усвідомлено вводить в оману громадян України.

Аналізуючи декларацію Олени Колеснік за 2016 рік, членкиня ЦПК випустили той факт, що одну з квартир Колеснік О. отримала внаслідок міни майна. Друга квартира належить чоловіку Колеснік Олени, а машини були придбані задовго до моменту призначення її директором Інституту Раку.

Підкреслюючи наявність готівки у сумі 50 тис.дол., Устінова знову збрехала. У декларації Колеснік О. готівкова сума становить лише 38 тис.дол. Крім того, пані Устінова забула згади у своїх коментарях, що Колеснік Олена —  онкохірург з науковим досвідом клінічних досліджень (діяльність яких оподатковується згідно чинного законодавства), яка має 30-річний досвід, заслужений лікар України та Голова Української спілки онкохірургів. Будь-яка людина, що присвятила більшу частину свого життя роботі, здатна накопити гроші протягом життя та купити те, що вважає за потрібне.

Але на цьому команда Віталія Шабуніна не зупинилася. Гучні обвинувачення начебто юриста ЦПК Юрія Гермашева про «класичний дерибан» взагалі не піддається поясненню.

З питання «Проекту запровадження медичної інформаційної системи» повідомляємо наступне:

По-перше, запрошуємо в гості всіх, хто має сумніви в тому, що комп’ютери не тільки закуплені на папері, вони знаходяться у кабінетах лікарів та вже на етапі підключення!

По-друге, відповідно до державної інвестиційної програми, реалізація проекту розрахована на 2 роки (2017-2018).

По-третє, для реалізації проекту в 2017 році закуплено персональні комп’ютери та периферійне комп’ютерне обладнання через Prozorro за процедурою «відкриті торги» на загальну суму 7 003,5 тисяч гривень. Загалом проведено 10 процедур закупівель (в тому числі по лотах) на придбання зазначеного обладнання. Всі договори та інформація по проектах були оприлюднені на Prozorro.

Той факт, що Інститутом Раку були підписані договори на суми до 200 тис. грн. не доводить факту недотримання законності процедури закупівлі товарів у 2017 році. Сумнівними здаються також і професійні здібності Юрія Гермашева в оцінці даного питання, бо сам він спеціалізується на консультуванні взагалі в іншій сфері.

Також нагадуємо Вам, що саме під керівництвом Колеснік Олени, Національний Інститут Раку став першим пілотним проектом МОЗ України у закупівлі товарів та послуг через систему Prozorro.

Більше того, директору Інституту Раку не характерні авторитарні риси керівництва, тому будь-яке рішення по діяльності НІР приймається колегіально (через тендерні комісії та профільні комітети Інституту). Тому обвинувачення ЦПК «про класичний дерибан» є пропагандистськими та незаконними.

Всі ці факти свідчать про серйозні порушення членів ЦПК у розміщенні публічної інформації. Знайти пояснення таким непрофесійним діям правлінського складу ЦПК неможливо. У підготовці матеріалу усвідомлено використовувалась неправдива інформація, що неприпустимо для антикорупційної громадської організації.

Також звертаємо увагу Голови Правління ЦПК, Віталія Шабуніна, на той факт, що подібні необґрунтовані наклепи можуть потягнути за собою судові позови щодо захисту честі і гідності, ділової репутації та відшкодування збитків. Крім того, для антикорупційної громадської організації, яка підтримується міжнародними донорами, подібні статті можуть погано відобразитися на репутаційному рейтингу.

Стосовно змін у Інституті Раку за останній рік завдяки керівництву Олени Колеснік:

Вперше за історію існування Національного Інституту Раку онкогематологи почали проводити аутологічні трансплантації стовбурових клітин для дорослих. Тиждень тому у поліклініці Інституту запустили роботу сучасного кабінету амбулаторної хіміотерапії. Онкохірурги  Інституту Раку проводять високотехнологічні операції на рівні колег з різних куточків світу. До речі, список безкоштовних ліків оновлюється на сайті Інституту щотижня.

Та ще багато чого доброго і важливого для життя онкохворих українців робиться кожного дня в Інституті Раку. На превеликий жаль, гарні новини мало хвилюють такі установи, як ЦПК. Ми розуміємо, «це не їхній контент», але наступного разу просто зверніться до нас за більш детальною інформацією. Ми відкриті до діалогу!!!

До речі, рекомендуємо слідкувати за відродженням української медицини на нашій на фейсбук сторінці.

Незважаючи на негативне відношення антикорупціонерів до адміністрації центрального онкологічного закладу України, бажаємо успіхів всій команді ЦПК!

Читайте также: