Науково-дослідне відділення пухлин голови та шиї

Історія створення відділення пухлин голови та шиї

У 1971 році в клініці інституту було відкрито перше в Україні відділення пухлин голови та шиї. Першим завідувачем відділення був В.С. Процик, а першим науковим керівником відділення – професор С.М. Слінчак, якого в 1975 році змінив професор І.Т. Шевченко.

З 1976 по 1985 роки керівником відділення була к.м.н. Л.І. Трушкевич. З 1985 року і по теперішній час завідувач науково -дослідним відділенням – професор В.С. Процик.

Відділення має 40 стаціонарних ліжок.

У відділенні виконуються операції будь-якої категорії складності, в тому числі органозберігаючі хірургічні втручання з одномоментною реконструктивної пластикою післяопераційних дефектів , як місцевими тканинами , так і різними васкуляризованими трансплантатами.

Проводиться суперселективна транстемпоральна внутрішньоартеріальна хіміотерапія у хворих із злоякісними пухлинами верхньої щелепи, язика, дна порожнини рота, кріодеструкція передпухлинних і злоякісних пухлин шкіри голови і шиї, а також залишкових пухлин слизової оболонки порожнини рота і губи після їх хіміопроменевого лікування, хірургічні втручання видалення рецидивів і метастазів злоякісних пухлин голови та шиї , проводяться складні комбіновано–розширені операції при місцевопоширених пухлинах голови і шиї з одномоментною або відстроченою реконструктивної пластикою післяопераційних дефектів, видалення доброякісних пухлин привушної залози із збереженням гілок лицьового нерва.

 

Основні нозології

Злоякісні пухлини порожнини рота, язика, ротоглотки, слинних залоз, придаткових пазух носа, верхньої та нижньої щелеп, рак щитовидної залози, губи, рак і меланома шкіри голови і шиї, пухлини орбіт; передпухлинні захворювання шкіри та слизової оболонки порожнини рота.

Доброякісні органні і внеорганні пухлини голови та шиї – змішані пухлини слинних залоз, невріноми, хемодектоми, амелобластоми, кісти.

 

Основні напрямки наукової діяльності

– Розробка і вдосконалення методів діагностики та лікування злоякісних пухлин голови та шиї;

– Розробка та впровадження методик неоад’ювантної, індукційної та селективної внутрішньоартеріальної хіміотерапії в комплексному лікуванні злоякісних пухлин голови та шиї;

– Розробка та впровадження в практику органозберігаючих, розширено-комбіновані і реконструктивно-пластичні операції, спрямовані на підвищення ефективності лікування та поліпшення якості життя хворих злоякісними пухлинами голови і шиї;

– Оптимізація методів лікування раку щитовидної залози;

– Розробка індивідуалізованих підходів до обсягу шийних лімфодисекцій при лікуванні регіонарних метастазів злоякісних пухлин голови та шиї.

 

СпівробітникиДослідженняКонференціїПублікаціїПатентиІнноваціїСпівпрацяГрантиНагороди

Содержимое вкладки 2

✔️16-17 травня у Києві відбулась перша конференція “Діагностика та лікування злоякісних новоутворень голови та шиї” за участі міжнародних спікерів, яка об’єднала провідних фахівців та дослідників в області голови та шиї з Голландії та України. Конференція зібрала близько 150 учасників. Програма включала лекції, дискусії, клінічні випадки, що дозволило поділитись новаторськими дослідженнями та найкращими практиками у лікуванні пухлин ЛОР органів, щелепно-лицевої ділянки, органу зору та щитоподібної залози.

Содержимое вкладки 4

Содержимое вкладки 5

Содержимое вкладки 6

Содержимое вкладки 7

Содержимое вкладки 8

Содержимое вкладки 9