Науково-дослідне відділення пластичної та реконструктивної онкоурології


oncourologia institut raku

Сучасне науково-дослідне відділення пластичної та реконструктивної онкоурології вже протягом 10 років спеціалізується на лікуванні раку простати, сечового міхура, нирки, яєчка, статевого члена.  Займається проблемами реконструктивної та пластичної урології (структури сечоводу та уретри, гідро- і уретерогідронефроз, хвороба Пейроні, вроджені аномалії сечовивідних шляхів, міхурово-піхвові нориці). Має багаторічний досвід ендоскопічної урології, що дає можливість виконувати численні оперативні втручання малоінвазивними методами, без розрізу, та допомагати пацієнтам з гіперплазією передміхурової залози, сечокам’яною хворобою, непротяжними стриктурами уретри.

3Співробітники відділення постійно проходять стажування за кордоном, що дозволило з 2006 року розвивати напрямок лапароскопічної онкоурології та виконувати операції на нирках та простаті через маленькі розрізи на шкірі, що має численні переваги перед відкритими оперативними втручаннями.

Сьогодні клініка не зупиняється на досягнутому, активно пропагує виконання органозберігаючих оперативних втручань при пухлинах нирок. В клініці за останні 5 років виконано більше 500 таких операцій, що дозволяє зберегти функції нирок, попередити розвиток хронічної ниркової недостатності, підвищити якість життя пацієнта.

Оригінальні методики відкритої аденомектомії, які дозволяють виписати пацієнта на 5 добу зі стаціонару, не мають аналогів в Україні. Наукова тематика відділу направлена сьогодні на розробку методів лікування раку нирки та сечового міхура, на підвищеня тривалості та якості  життя пацієнтів.

Наукові співробітники постійно приймають участь в міжнародних конференціях з доповідями робіт, які виконуються в клініці. В минулому році робота по резекції нирок при метастатичному нирково- клітинному раці була визнана найкращою на Всесвітньому з’їзді урологів у Ванкувері (SIU 2014) та Європейському з’їзді урологів в  Стокгльмі.

Нові ідеї, сучасні погляди на урологію, великий клінічний досвід, постійна участь в міжнародних конференціях та стажування в провідних клініках Європи дозволяють проф. Стаховському продовжувати почату проф. Карпенком шляхетну справу- надавати висококваліфіковану урологічну допомогу населеню, вести активну наукову роботу та керувати однією з найбільш прогресивних на сьогоднішній день клінік в Україні.

Контакти відділення:

Київ, вул. Ломоносова 33/43 Національний інституту раку, Клініка №2, відділення онкоурології

Телефон: +38 (044) 257-43-19

Електронна адреса: [email protected]

Графік прийому пацієнтів у поліклінічному відділенні Інституту Раку

Історична довідкаНаукова діяльністьСпівробітникиЛікувальна діяльністьКонференціїСтажування

Відділ пластичної та реконструктивної онкоурології був організований в Національному Інституті Раку у 2008 році. Однак, всі співробітники клініки на чолі з професором Стаховським Едуардом Олександровичем, раніше працювали у відділі пластичної та реконструктивної урології Інститута Урології АМН України та є послідовниками школи Карпенка Віктора Степановича.

Проф. Карпенко був учнем відомого донецького хірурга Каро Томасовича Овнантаняна та в період з 1969 по 1987 рр. очолював Інститут Урології та Нефрології в м. Києві. Під керівництвом професора Карпенка була виконана перша в Україні трансплантація нирки в 1963 році.

Клініка завжди була лідером урології в Україні і за часів Радянського Союзу. В 1987 році в клініці була виконана перша в Українській Республіці трансуретральна резекція передміхурової залози при доброякісній гіперплазії простати.

В 1993 році вперше в Україні виконано радикальну цистектомію з наступною ілеоцистонеопластикою (формуванням сечового міхура з сегменту тонкої кишки). З середини 90-х в клініці виконуються радикальні нефректомії трансабдомінальним доступом, який є найбільш оптимальним та використовується в усьому світі.

Методика кишкової пластики сечоводу, запроваджена проф. Карпенко, до сьогодні не має аналогів при протяжних пошкодженнях сечоводу, залишається альтернативою нефректомії, а клініка має найбільший досвід подібних операцій на пострадянському просторі.

З 1996 року клініку очолив учень В. С. Карпенка, доктор медичних наук, професор – Стаховський Едуард Олександрович, який керує і на сьогоднішній день. Дуже багатий хірургічний та науковий досвід клініки пластичної та реконструктивної урології в питаннях онкоурології став причиною зміни клінічної бази та входження її в структуру Національного Інституту Раку в 2008 році.

На сьогодні наукові співробітники науково-дослідного відділення онкоурології працюють над проектом: «ВИЗНАЧИТИ ШЛЯХИ ЗМЕНШЕННЯ ІНВАЛІДИЗАЦІЇ ХВОРИХ З ЛОКАЛІЗОВАНИМ РАКОМ НИРКИ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ, НЕОАДЮВАНТНОЇ ТАРГЕТНОЇ ТЕРАПІЇ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ»

Відповідальний за науку: провідний науковий співробітник Войленко О.А.

close-envelope [email protected]

 1. Люмботоміярезекція нирки
 2. Люмботоміянефректомія
 3. Трансабдомінальнарезекція нирки
 4. Трансабдомінальнанефректомія
 5. Лапароскопічнарезекція нирки
 6. Лапароскопічнанефректомія
 7. Двобічнарезекція нирки
 8. Нефректомія+резекція нирки – з іншої сторони
 9. Біопсіянирки
 10. Видаленнямісцевого рецидиву
 11. ВидаленняMts
 12. Уретероуретероанастомоз
 13. Уретерокутанеостомія
 14. Резекція ниркової миски
 15. Резекція сечоводу
 16. Кишкова пластика сечоводу
 17. Пластика ЛМС по Андерсон-Хайнсу
 18. Нефростомія
 19. Цистостомія
 20. Уретероцистонеостомія (УЦНС)
 21. Лапароскопічне висічення кісти нирки
 22. Відкрите висічення кісти нирки
 23. Лапароскопічнанефруретеректомія з резекцією стінки с/м з вічком сечоводу
 24. Відкрита нефруретеректомія з резекцією стінки с/м з вічком сечоводу
 25. Лапароскопічнарадикальна простатектомія
 26. Радикальна позадулоннапростатектомія
 27. Черезміхуровааденомектомія
 28. ТУР передміхурової залози
 29.  Біопсія передміхурової залози
 30. Дивертикулектомія
 31. Відкрита резекція сечового міхура з пухлиною
 32. Резекція шийки сечового міхура
 33. ТУР стінки с/м з пухлиною
 34. Цистоскопія, біопсія стінки сечового міхура
 35. Висічення уретероцеле
 36. Радикальна цистектомія
 37. Ілеоцистонеопластика
 38. Кишково-сечовідний реанастомоз
 39. Трансвагінальне ушивання міхурові-піхвової нориці
 40. Маршал МархетіКронц – при цистоцеле
 41. TVT при цистоцеле
 42.  Висічення клапану уретри
 43. Пластика уретри по Хольцову
 44. Пластика уретри по Соловову
 45. Пластика уретри по Русакову
 46. Пластика уретри слизовою щоки
 47. Оптична уретротомія
 48. Пахова орхофунікулектомія
 49. Резекція яєчка
 50. Енуклеація яєчок
 51. Резекція статевого члена
 52. Ампутація статевого члена
 53. Лапароскопічнаадреналектомія
 54. Видалення уретри
 55. Видалення пухлини/рецидиву за очеревинного простору
 56. Адреналектомія
 57. Передня тазова екзентерація

✔️11-13 квітня 2019 у Києві пройшов VIII Міжнародний конгрес Спілки онкоурологів України СОУУ-2019 «Досягнення і перспективи в онкоурології, пластичній та реконструктивній хірургії сечовивідних шляхів», присвячений 100-річчю заснування Національного Інституту Раку. Програма конгресу включила лекції, дискусії, клінічні випадки, стендові доповіді, а також Європейську школу урології та Семінар для сімейних лікарів. Три дні понад 320 учасників конгресу мали унікальну можливість послухати та поспілкуватися з провідними урологами з України та спеціально запрошеними іноземними фахівцями з США, Італії , Великої Британії, Грузії та Республіки Білорусь.

✔️19-20 квітня 2018 року Національний Інститут Раку та Спілка онкоурологів України провели ювілейну науково-практичну конференцію - "Від урології до онкоурології". Конференція була присвячена 10-річчю існування відділення пластичної та реконструктивної онкоурології Національного інституту раку. В програмі конференції LIVE хірургія та доповіді провідних спеціалістів урології та онкології України. Дотримуючись традицій попередніх конференцій, організатори прагнуть забезпечити високий освітній рівень заходу, який дозволить учасникам обмінятися інноваційними ідеями, знаннями та досвідом. Це сприятиме підвищенню кваліфікації спеціалістів та позитивним змінам у щоденній клінічній практиці.

✔️13-14 грудня 2018 р. у Києві відбулась науково-практична конференція "Стандарти та нові досягнення в діагностиці та лікуванні раку урогенітального тракту". Науковий захід щороку об'єднує видатних спеціалістів та молодих лікарів онкоурологів, урологів, хіміотерапевтів, променевих терапевтів, дитячих онкологів, онкогінекологів та діагностів з різних міст України. Завдяки таким практичним кейсам та доповідям організатори конференції прагнуть підвищувати знання та досвід щодо діагностики та лікування найбільш розповсюджених онкоурологічних захворювань.

Лікарі та наукові співробітники відділу проходять стажування з питань діагностики та лікування хворих на онкологічну та онкоурологічну патологію в провідних клініках світу, а саме: