Лист-подяка

12

Реформування галузі охорони здоров’я не можливо без впровадження інформаційних технологій, які дозволяють отримати об’єктивну інформацію щодо стану ураження населення злоякісними новоутвореннями та організації онкологічної допомоги населенню України і, що важливо, систематизувати  отримані дані у єдину інформаційну систему на державному рівні. Розуміючи важливість створення такої інформаційно-статистичної бази, співробітники Національного інституту раку провели роботу щодо створення та впровадженню інформаційної системи реєстрації  захворюваності на онкологічну патологію та стану функціонування онкологічної служби в Україні – Національний канцер-реєстр, яку було впроваджено в онкологічній галузі України на всіх рівнях. Створена система отримала визнання на міжнародному рівні, що дозволило включити інформацію щодо захворюваності на рак населення України до міжнародного видання Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Рак на 5 континентах».

Хочемо підкреслити те, що важливість отримання неупередженої достовірної інформації щодо епідеміологічної ситуації, стану лікувально-діагностичного процесу в онкології в Україні та подальшого розвитку цієї системи, відповідно до сучасних тенденцій в онкології, розуміють не лише працівники медичної галузі України. У рамках соціального партнерства держави та бізнесу, спрямованого на забезпечення дієвої та ефективної організації охорони здоров‘я, ТОВ «Рош Україна» як соціально відповідальна компанія, діяльність якої базується на принципах доказової медицини і яка багато уваги приділяє інформуванню населення України щодо профілактики та ранньої діагностики онкологічної патології в рамках ряду соціально-інформаційних проектів, підтримала подальший розвиток та функціонування Національного канцер-реєстру України шляхом надання благодійного гранту Національному Інституту Раку. Надані кошти будуть направлені на оновлення програмного забезпечення лікарняного та популяційного канцер-реєстру, яке функціонує в усіх онкологічних закладах України та протягом багатьох років забезпечує включення до канцер-реєстру всіх випадків захворювань населення України на злоякісні новоутворення.

Залучені кошти дозволять частково поновити технічні можливості Національного канцер-реєстру, вжити заходів з підвищення якості медичних даних, провести додаткове навчання персоналу регіональних канцер-реєстрів. Така підтримка дозволить забезпечити подальше функціонування загальнодержавної системи реєстрації онкологічної патології, яка надає унікальну наукову та практичну інформацію онкологічній службі країни.

Національний Інститут Раку висловлює щиру подяку ТОВ «Рош Україна» за зусилля, спрямовані на зміцнення онкологічної служби України, та сподівається на подальшу ефективну співпрацю.

Читайте также: