Інноваційне лікування раку грудної залози в НІР

Рак грудної залози – найпоширеніше злоякісне захворювання серед жінок. Щороку в Україні діагностують більше 14 тисячі нових випадків. На щастя більшість випадків підлягають радикальному виліковуванню.

Існує багато підтипів пухлини, кожна з яких потребує особливого підходу та застосування різних методик та їх комбінацій: хіміотерапія, таргетна терапія, оперативне лікування, променева терапія та ендокринна терапія. Оскільки двадцять перше століття – епоха імунотерапії, яка знаходить своє застосування у лікуванні багатьох онкологічних захворювань, цей тренд не оминув і ранні стадії раку грудної залози.

Наразі на базі Національного Інституту Раку проходить клінічне дослідження із лікування ранніх стадій раку молочної залози високого ризику (низькодиференційована (G3) карцинома), позитивного на гормональні рецептори та негативного на мутацію у гені Her2/neu MK-3475-756 (більш детально можна дізнатися на ресурсі clinicaltrials.gov).

В рамках даного дослідження пацієнти мають можливість отримати курс неоа’ювантної хіміотерапії відповідно до міжнародних стандартів лікування та ад’ювантної ендокринної терапії, тривалість якої може складати до 10 років. Також у пацієнток є можливість потрапити у групу, де до стандартної терапії буде додано препарат імунотерапії – пембролізумаб.

Основними критеріями участі у протоколі є:

  • Вік більше 18 років
  • Гістологічний тип пухлини: протокова інвазивна низькодиференційована (G3) карцинома позитивна на гормональні рецептори (ER+, PR+-) та негативна на рецептор до герцептину (Her2/neu)
  • Стадія ІІ-ІІІ
  • Пацієнтки НЕ отримували хіміотерапії з приводу раку грудної залози

З приводу участі у протоколі клінічного дослідження можна звернутися у відділ клінічних випробувань Національного Інституту Раку:

За телефоном +380 99 683 04 66
Електронною поштою clinical.trial.nir@gmail.com

Читайте также: